El. Euro 2016. Hiszpania wymęczyła zwycięstwo z Ukrainą. Skandal w meczu Czarnogóry z Rosją

Piłkarskie emocje piątkowych spotkań przysłoniły wydarzenia w Podgoricy. Mecz Czarnogóry z Rosją został przerwany z powodu skandalicznego zachowania kibiców gospodarzy.

Grupa C

Hiszpanie po słabym meczu pokonali Ukrainę 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w pierwszej połowie zdobył Alvaro Morata. Napastnik Juventusu wykorzystał doskonałe podanie Koke. Drużyna La Roja nie była przekonująca. Przez większą część czasu grała wolno i bardzo przewidywalnie. Dobry występ zaliczył Isco, który stwarzał najwięcej zagrożenia pod bramką gości. Ukraińcy starali się wykorzystać niezbyt wysoką formę rywali, ale w bramce pewnie spisywał się Casillas, ratując swoją drużynę w odpowiednich momentach.

Hiszpanie dzięki zwycięstwu utrzymali pozycję wicelidera. Do prowadzącej Słowacji, która pokonała Luksemburg (3:0), wciąż traci trzy punkty.

Pierwsze zwycięstwo w eliminacjach odniosła Białoruś, pokonując (2:1) Macedonię.

Grupa E

Reprezentacja Anglii umocniła się na pozycji lidera, pewnie wygrywając z Litwą (4:0). Pierwszą bramkę już w 6. minucie zdobył Wayne Rooney. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Danny Welbeck. Napastnik Arsenalu w ekwilibrystyczny sposób, wykorzystując podanie Jordana Hendersona, umieścił piłkę w bramce. W 58. minucie kolejnego gola strzałem z pierwszej piłki dołożył Sterling. Wynik 60 sekund po wejściu na boisko ustalił Harry Kane.

Anglicy wygrali piąte spotkanie z rzędu i mogą pochwalić się znakomitym bilansem bramkowym 15:1.

Po trzy punkty zdobyła także grupa pościgowa, czyli Szwajcaria i Słowenia. Helweci bez problemów poradzili sobie z Estonią (3:0), a Słoweńcy rozgromili San Marino (6:0).

Grupa G

Najwięcej emocji, niestety tych negatywnych, dostarczył pojedynek Czarnogóry z Rosją. Już w 20. sekundzie doszło do skandalu. Bramkarz reprezentacji gości Igor Akinfiejew został trafiony w głowę rzuconą z trybun racą. Bramkarz upadł na murawę, pomocy udzielali mu lekarze, z boiska został zniesiony na noszach. Sędzia wstrzymał spotkanie, a Fabio Capello popędzał swoich piłkarzy, by ci jak najszybciej zeszli z murawy.

Spotkanie zostało przerwane na ponad pół godziny (Więcej przeczytasz tutaj ). Po wznowieniu piłkarze dograli do końca pierwszej połowy. Przerwa nie trwała jednak planowanych 15 minut, tylko 30. Delegaci UEFA w jej trakcie ustalili, że jeżeli skandalicznie zachowujący się kibice ponownie wrzucą coś na boisko, spotkanie zostanie przerwane na dobre. Wytrzymali do 68. minuty. Po niewykorzystanym rzucie karnym przez Szyrokowa doszło do przepychanki między zawodnikami. Widząc to sędzia ostatecznie przerwał mecz. Decyzję w sprawie wyniku podejmą władze rozgrywek. Oczywiście najbardziej prawdopodobną wersją jest zwycięstwo walkowerem Rosjan.

Grupie wciąż przewodzi Austria, która jeszcze w tych eliminacjach nie zaznała porażki. W piątym spotkaniu rozgromiła Liechtenstein aż 5:0.

Szwedzi też wygrali i utrzymali czteropunktową stratę do lidera. Ofiarą niebiesko-żółtych padła Mołdawia (2:0). Obie bramki zdobył Zlatan Ibrahimović. I jak już nas przyzwyczaił, jedna z nich była bardzo niekonwencjonalna ( Zobacz niezwykłą bramkę Szweda ).