El. Euro 2016. Pierwszy punkt San Marino w eliminacjach ME

Piłkarze San Marino sensacyjnie zremisowali 0:0 z Estonią i zdobyli pierwszy punkt w historii eliminacji do mistrzostw Europy. W drugim meczu grupy E Anglia pokonała na Wembley Słowenię 3:1 i jest blisko awansu na Euro 2016.

W ten sposób San Marino przerwało serię 61 porażek z rzędu. Remis u siebie z Estonią był pierwszym zdobytym punktem w historii eliminacji do mistrzostw Europy. 90 minut w reprezentacji Estonii zagrał pomocnik Piasta Konstantin Vassiljev.

W drugim meczu grupy E Anglia po golach Wayne'a Ronneya i Danny'ego Welbecka (dwa trafienia) pokonała na Wembley Słowenię 3:1, choć gospodarze przegrywali 0:1 po samobójczej bramce Jordana Hendersona.

W grupie E liderem jest Anglia z 12 punktami. O sześć mniej mają Słoweńcy i Litwini.