El. Euro 2016. Holandia upokorzona przez Islandię. Chorwacja gromi

Kolejne mecze eliminacji do Euro 2016 za nami. W dzisiejszych meczach rywalizowały drużyny z grup A, B i H. Największą niespodziankę sprawili Islandczycy, którzy pokonali na własnym terenie Holandię 2:0. We wtorek kolejne mecze, w tym m.in. Polska - Szkocja (godz. 20.45)

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!

Poniedziałek z eliminacjami do Euro 2016 rozpoczął się w Kazachstanie, gdzie przyjechała reprezentacja Czech. Ten, kto spodziewał się nudnego spotkania, po zobaczeniu wyniku mógł się mocno zdziwić. Czesi prowadzili już 3:0 i wydawało się, że faktycznie łatwo wygrają, ale w ostatnich sześciu minutach spotkania wpadły jeszcze trzy bramki i ostatecznie Czesi wygrali 4:2.

Islandia też ma swój cud

Dzięki tej wygranej Czesi zajmują drugie miejsce w grupie A. Miejsca ustępują jedynie Islandii, która zaskoczyła wszystkich, pokonując Holendrów. Dwa gole Sigurdssona w pierwszej części gry były zaliczką, która wystarczyła do sensacyjnego zwycięstwa. Holendrzy tym samym przegrali już drugi mecz w tych eliminacjach (wcześniej lepsi okazali się Czesi) i do miejsca promowanego bezpośrednim awansem tracą aż sześć punktów. W ostatnim meczu tej grupy Łotysze zremisowali z Turcją 1:1.

ZOBACZ WSZYSTKIE WYNIKI I TABELE GRUP ELIMINACYJNYCH

Ciekawie było też w grupie B. Na prowadzeniu są w niej Walijczycy, którzy wygrali z Cyprem 2:1 i nie przeszkodziła im w tym nawet czerwona kartka dla Kinga w 48. minucie. Faworyci tej grupy, Bośniacy i Belgowie, zremisowali w bezpośrednim pojedynku 1:1. Na drugim miejscu, również premiowanym awansem, jest Izrael, który pokonał Andorę 4:1.

15-letni Norweg i świetna Chorwacja

Swoje mecze rozgrywały też dziś zespoły rywalizujące w grupie H, w której niezmiennie prowadzą Chorwaci i Włosi. Ci pierwsi zanotowali dziś najbardziej imponujące zwycięstwo, rozbijając Azerbejdżan aż 6:0. Dużo bardziej męczyli się z kolei Włosi. Podopieczni Antonia Conte pojechali na Maltę, gdzie zdołali zdobyć tylko jedną bramkę. Trzy punkty mistrzom świata z 2006 roku zapewnił Graziano Pelle. W ostatnim meczu tej grupy Norwegowie pokonali Bułgarów 2:1, a debiut w meczu o punkty zaliczył 15-letni Martin Odegaard, który wszedł na boisko w 64. minucie.

Już we wtorek kolejne spotkania eliminacyjne. Oprócz pojedynku Polaków ze Szkotami do ciekawszych meczów możemy zaliczyć starcia Danii z Portugalią, Niemców z Irlandią i Serbii z Albanią. Multirelacja z tych spotkań na Sport.pl.