El. ME 2016. Anglia wymęczyła trzy punkty, remis Rosji

Estonia przegrała z Anglią 0:1 (0:0) w meczu grupy E eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2016, który odbył się w Tallinnie. Rosja zaliczyła potknięcie na własnym boisku

Estonia - Anglia 0:1

Wayne Rooney strzelił w 73. min gola z rzutu wolnego. Znany z Wisły Kraków Sergei Pareiko nie sięgnął piłki, która wpadła do bramki tuż przy słupku.

Gospodarze, którzy mogli sprawić tego dnia niespodziankę, niemal całą drugą połowę grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Ragnara Klavana. Spotkanie sędziował Chorwat Marijo Strahonja.

Rooney zdobył 43. bramkę w reprezentacji. Brakuje mu już tylko jednej do Jimmy'ego Greavesa, który jest trzeci na liście angielskich strzelców wszech czasów.

W trzech meczach eliminacyjnych Euro 2016 Anglicy zgarnęli dziewięć punktów.

Rosja - Mołdawia 1:1

Niespodzianka w Moskwie - główka Alexandru Epureanu sprawiła, że Rosjanie niecałą minutę cieszyli się z prowadzenia.

Gospodarzom dopiero w 73. min udało się strzelić gola - potrzebny był aż faul na Artjomie Dziubie w polu karnym. Dziuba sam wykonał rzut karny, ale Rosjanie nie cieszyli się długo.

Trener Fabio Capello eksperymentował z ustawieniem, ale to go nie tłumaczy - gospodarze MŚ 2018 mieli w tym meczu zdobyć trzy punkty. Arbitrem był Kristinn Jakobsson z Islandii.

Austria jest teraz liderem grupy G. Ma nad Rosją dwa punkty przewagi.

Austria - Czarnogóra 1:0

Austria wygrała z Czarnogórą 1:0 (1:0) w meczu grupy G eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2016, który odbył się w Wiedniu.

Bramka: Rubin Okotie (24.). Sędzia: Bas Nijhuis (Holandia).

Ukraina - Macedonia 1:0

Ukraina wygrała z Macedonią 1:0 (1:0) w meczu grupy C eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2016, który odbył się we Lwowie.

Bramka: Serhij Sydorczuk (45.+2). Sędzia: Sebastien Delferiere (Belgia). Najlepsze reakcje internautów po Polska - Niemcy (2:0) [MEMY]