Sport.pl

Lukas Podolski: Gram dla Niemców, ale jestem Polakiem

mcd
06.09.2011 , aktualizacja: 06.09.2011 13:33
A A A Drukuj
Lukas Podolski, Mesut Oezil i Miroslav Klose

Lukas Podolski, Mesut Oezil i Miroslav Klose (Fot. Matthias Schrader AP)

Urodzony w Gliwicach napastnik reprezentacji Niemiec Lukas Podolski przyznaje, że zawsze chciał zagrać w Polsce. - Przecież jestem Polakiem, tylko że graj±cym w reprezentacji Niemiec - tłumaczy "Poldi" przed meczem z Polsk± na PGE Arenie.
- Zawsze chciałem zagrać w Polsce, bo jestem przecież Polakiem, tylko że graj±cym w reprezentacji Niemiec. Cieszę się na spotkanie na nowym stadionie, widziałem w telewizji, że wygl±da rewelacyjnie - powiedział Podolski Przegl±dowi Sportowemu. Przyznał też, że w ostatnich dniach poza treningami i przygotowaniami do meczu z Polsk± załatwiał również... bilety dla członków swojej rodziny. - Dostałem bardzo dużo telefonów od rodziny i przyjaciół z Polski, którzy chcieliby obejrzeć mnie w akcji. Walczyłem o trochę wej¶ciówek, mam nadzieję, że skutecznie, ale to się dopiero okaże we wtorek wieczorem, jak już wszyscy zajm± swoje miejsca na trybunach - opowiada. - Pytali, kiedy przyjadę, jak długo zostanę, czy będę miał czas wolny, żeby się z nimi spotkać. Na pewno byli trochę zawiedzeni, że do Gdańska przyjechali¶my dopiero w poniedziałek. My¶leli, że będę w Polsce już od soboty - opowiada napastnik 1.FC Koeln.

Podolski opowiedział Przegl±dowi Sportowemu również o swoich spostrzeżeniach odno¶nie przygotowań Polski do europejskiego czempionatu. - Słyszę o wielu problemach, jakie s± przy okazji przygotowań do Euro, ale cieszę się, że w Polsce mimo wszystko tyle się buduje. Przecież powoli powstaj± nowe autostrady i lepsze drogi, nowe stadiony już s± prawie gotowe. Najbardziej jednak cieszę się, że Górnik Zabrze też będzie miał nowy obiekt. Bo to przecież mój klub - kończy "Poldi".

Dyskutuj z ludĽmi, a nie z nickami - odwiedĽ profil Trójmiasto.Sport.pl na Facebooku »


Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Polecamy: