U-15: Reprezentacja Polski pokonała Niemców 5:3

Reprezentacja Polski do lat 15 prowadzona przez Mirosława Dawidowskiego wygrała 5:3 (1:3) w Kołobrzegu w towarzyskim meczu z rówieśnikami z Niemiec.

Polacy przegrywali już 1:3, ale potrafili odwrócić losy meczu i strzelić cztery kolejne gole. Hat-trickiem popisał się Dawid Kownacki - 14-latek szkolony w Lechu Poznań. Po jednym golu dołożyli Mateusz Wieteska z Legii Warszawa i Patryk Kozak z Zagłębia Lubin. Piłkarz Miedziowych ujrzał w ostatniej minucie czerwoną kartkę za faul na przeciwniku. Mecz rozgrywano systemem 2x40 minut.

Polska - Niemcy 5:3

Dawid Kownacki 2, 53, 65 (k), Mateusz Wieteska 45, Patryk Kozak 71 - Paul Szymanski 18, Benjamin Henrichs 30, Prince-Osei Owusu 34

Polska: Adrian Szady - Paweł Marczuk, Damian Dudała, Mateusz Wieteska, Marcin Gałkowski, Miłosz Kozak (41 Patryk Kozak), Arkadiusz Górka (32 Bartosz Wolski), Filip Jagiełło, Dawid Kownacki, Maciej Kwasigroch (75 Adrian Buszta), Adam Ryczkowski (69 Artur Siemaszko).

Niemcy: Patrick Bade - Justin Möbius, Felix Klaka, Kevin Ikpide, Lukas Ramser, Paul Szymanski (58 Dominik Wolter), Thore Jacobsen (66 Amara Conde), Benjamin Henrichs, Prince-Osei Owusu (58 Mazlum Oruk), Max Besuschkow (41 Oguzhan Aydogan), Marco Zupur (26 Philipp Ochs).

Euro tuż tuż! Bądź w najwyższej formie - Facebook Polska biało-czerwoni  ?