Sport.pl

Hiszpanie opublikowali listę sparingów przed Euro 2020! Polacy mogli o tym tylko pomarzyć

Hiszpanie opublikowali listę sparingpartnerów, z którymi zmierzy się ich reprezentacja przed Euro 2020. Drużyna Luisa Enrique zagra z samymi tuzami europejskiego futbolu.

Hiszpanie opublikowali listę sparingów przed Euro 2020. Ostatnim rywalem została Portugalia (mistrz Europy), z która ich kadra zagra 5 czerwca 2020. Będzie to finał przygotowań do przyszłorocznej imprezy mistrzowskiej. Mecz ten odbędzie się na Wanda Metropolitano.

Wcześniej Hiszpanie zagrają także mecz towarzyski z reprezentacją Niemiec (również na stadionie Atletico), a także z Holandią na Johan Cruyff Arena w Amsterdamie. Można więc stwierdzić, że drużyna Luisa Enrique stawia na naprawdę mocnych rywali, którzy mają przygotować zespół nawet nie na mecze ze Szwecją i Polską, a na fazę pucharową mistrzostw Europy. 

Dla porównania Polska zagra z Islandią, Finlandią, Ukrainą i Rosją. Biało-czerwoni zagrają z mocnymi europejskimi zespołami, ale o takich rywalach jak Hiszpanie mogli tylko pomarzyć. Najlepsze europejskie reprezentacje z reguły wolą grać ze sobą nie tylko ze względów sportowych, ale również marketingowych. 

Z Hiszpanią zagramy w Bilbao

Reprezentacja Polski podczas losowania, które odbyło się w Bukareszcie, poznała swoich rywali w fazie grupowej przyszłorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w ramach grupy E zmierzą się w Bilbao oraz w Dublinie z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą barażu B (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia).

Reprezentacja Polski swoje mecze zagra 15 czerwca w Dublinie ze zwycięzcą barażu B, 20 czerwca w Bilbao z Hiszpanią i 24 czerwca w Dublinie ze Szwecją. W półfinałach barażu B Bośnia i Hercegowina zagra u siebie z Irlandią Północną, a Słowacja podejmie Irlandię. Gospodarzem meczu finałowego będzie zwycięzca meczu Bośnia i Hercegowina - Irlandia Północna. Półfinały zostaną rozegrane 26 marca, a mecze finałowe 31 marca 2020 roku.

Więcej o:
Komentarze (24)
Hiszpanie opublikowali listę sparingów przed Euro 2020! Polacy mogli o tym tylko pomarzyć
Zaloguj się
 • rozal1971

  Oceniono 20 razy 14

  "Hiszpanie opublikowali listę sparingów przed Euro 2020! Polacy mogli o tym tylko pomarzyć"

  Pomarzyć o opublikowaniu listy sparingów?

 • pcat

  Oceniono 12 razy 8

  Idealnie - niech zgrają ze zorganizowanymi, silnymi i przewidywalnymi rywalami. Bo z nami na przewidywalność i organizację nie mają co liczyć:
  - samobójcze rajdy Grosickiego
  - Lewy potrafiący strzelić z niczego
  - Milik potrafiący nie strzelić z pewnego

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 11 razy 5

  I co im to da jak Lewy im zapakuje trzy??

  He he he he he he he

  Oczywiście to było z kategorii - życzenia ściętej głowy ale czy nie można sobie pomarzyć?

 • elvisek101

  Oceniono 9 razy 3

  Jest dobrze, skoro nas tuzy lekceważą, to będziemy mogli ich jakoś zaskoczyć ....... polską myślą szkoleniową :D :D :D

 • cezar85

  Oceniono 8 razy 2

  My marzymy o sparingach z miernotami, żeby przypadkiem balon nie pękł przed meczem o wszystko

  niestety Polska jest tylko jedna

 • marcines007

  Oceniono 2 razy 0

  Po co się dołować przed mistrzostwami? Sygnał z kadry jest taki: z Hiszpanami będzie jak będzie a my bijemy się ze Szwedami o wyjście...

 • kubilaj2

  Oceniono 1 raz -1

  Hiszpania - nasz kryptonit(tak, jeszcze z nimi nie wygraliśmy[przynajmniej z zawodowcami]) - wyszedł z grupy na mundialu w Rosji, od 2008 trzyma się w europejskim "czubie" - to czego oczekiwaliście?

 • wilanow56

  Oceniono 3 razy -1

  Wyniki mistrzostw Europy 2020 sa juz w zasadzie znane. Bedzie to analogia ostatnich mistrzostw swiata we Francji. Brzdeczyk jest jednym z najslabszych punktow. Pozegna sie z kadra dopiero po Euro 2020. Boniek sam go wybral wiec bedzie trwal w slusznosci swojej decyzji do konca, czyli do dni wstydu.

 • kralik111

  Oceniono 7 razy -1

  Dlaczego idiot nawet nie ma jaj, zeby sie podpisac pod swoim artykulem? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX