Neuer odpowiedział na krytykę we wspaniałym stylu. Co za interwencja! [WIDEO]

Niemcy pokonali Białoruś 4:0 (1:0), a jednym z bohaterów meczu został Manuel Neuer, który obronił rzut karny i popisał się spektakularną interwencją. Bramkarz Bayernu w najlepszy sposób odpowiedział więc na krytykę ze strony mediów i kibiców, którzy chcieli, żeby w kadrze grał Marc-Andre ter Stegen.

Niemcy mieli sporo problemów ze sforsowaniem defensywy Białorusi, ale pierwsza bramka padła tuż przed przerwą. Jej autorem był Matthias Ginter. Po przerwie Niemcy szybko strzelili dwa kolejne gole za sprawą Goretzki i Kroosa. Kroos dołożył także drugie trafienie w 83. minucie. Wydaje się jednak, że jednym w ważniejszych aktorów tego meczu był Manuel Neuer. Jeszcze przy wyniku 0:0 bramkarz Bayernu popisał się spektakularną interwencją po strzale Pavla Nekhajchika.

W 75. minucie goście mogli zdobyć gola honorowego z rzutu karnego. Manuel Neuer popisał się jednak kolejną świetną interwencją.

Neuer odpowiedział na krytykę

Niemczech trwa dyskusja: kto powinien zostać pierwszym bramkarzem reprezentacji? Debata trwa już od czasu mundialu w Rosji, gdy numerem jeden został Manuel Neuer, choć wielu uważało, że powinien bronić Marc Andre ter Stegen. Joachim Loew już na początku obecnych eliminacji zapowiedział, że jeśli tylko Manuel Neuer utrzyma formę, to będzie podstawowym bramkarzem kadry aż do Euro 2020. Ale ter Stegen broni wyśmienicie i - w odróżnieniu od Neuera - został nawet nominowany do trójki najlepszych bramkarzy świata wg. FIFA (ostatecznie wygrał Alisson).