El. Euro 2016. Trzy bramki Lewandowskiego w cztery minuty. Zobacz najszybsze hat-tricki [WIDEO]

Robert Lewandowski w meczu z Gruzją zdobył trzy gole i potrzebował na to zaledwie czterech minut. Polak strzelanie rozpoczął dopiero w 89. minucie meczu, ale w trzeciej minucie doliczonego czasu gry miał już na swoim koncie trzy bramki. W zaledwie cztery minuty zmienił wynik ze skromnego prowadzenia Polski 1:0 na 4:0. Szybko?
Mecz Hansa - Schalke Mecz Hansa - Schalke Fot. Frank Hormann / AP

Tommy Ross - 1 minuta i 30 sekund

Szkocki zawodnik zespołu Ross County Tommy Ross na zdobycie trzech bramek potrzebował zaledwie 90 sekund. Szkot wyczynem tym popisał się 28 listopada 1964 roku w spotkaniu z Nairn Country. 40 lat później jego wyczyn został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa.

Kwestia najszybszego hat-tricka w historii piłki nożnej nie jest do końca jasna. Zdaniem wielu, szybszy od Ross'a był Magnus Arvidsson, który w spotkaniu ligi szwedzkiej Hassleholm - Landskrona (5:3) w 1995 roku miał zdobyć trzy gole w 89 sekund. Wideo brak.

James Hayter - 2 minuty i 20 sekund

Piłkarz AFC Bournemouth w 2004 roku potrzebował zaledwie 140 sekund, by trzykrotnie pokonać bramkarza Wrexham. Co ciekawe Hayter był w tamtym meczu tylko rezerwowym. Na boisko wszedł kilka minut przed końcem spotkania, a i tak zdołał zdobyć trzy gole.

Eliminacje MŚ - Abdul Hamid Bassiouny - 4 minuty i 5 sekund

Egipcjanin Abdul Hamid Bassiouny w 2001 roku zdobył trzy bramki w meczu z Namibią w eliminacjach do MŚ 2002.

El. Euro - Arif Erdem - 3 minuty

Autorem najszybszego hattricka w eliminacjach do Euro jest reprezentant Turcji Arif Erdem. W 1999 roku w meczu z Irlandią Północną zdobył trzy gole w trzy minuty.

Liga Mistrzów - Bafetimbi Gomis - 7 minut

W Lidze Mistrzów najmniej czasu na skompletowanie trzech goli potrzebował w 2011 roku piłkarz Lyonu Bafetimbi Gomis. W spotkaniu z Dinamem Zagrzeb czterokrotnie kierował piłkę do siatki, a hat-tricka zdobył w zaledwie siedem minut.

Premier League - Sadio Mane - 2 minuty i 56 sekund

W Premier League piłkarz Southampton, Sadio Mane strzelił trzy gole w ciągu dwóch minut i 56 sekund w meczu z Aston Villą. To najszybszy hat trick w historii Premier League. Robbie Fowler w 1994 r. strzelił trzy gole dla Liverpoolu w spotkaniu z Arsenalem w cztery minuty i 33 sekundy.

Bundesliga - Michael Toennies - 5 minut

W 1991 roku Toennies zdobył trzy bramki dla MSV Duisburg w pięć minut w meczu z Karlsruhe. Toennies zdobył wtedy pięć goli, a bramkarzem Karlsruhe był Oliver Kahn.

Liga Turecka - Mateja Kezman - 4 minuty

Mateja Kezman zdobył trzy gole w cztery minuty dla Fenerbahce przeciwko Alanyasporowi w styczniu 2008 roku.

Liga rosyjska - Welliton - 6 minut

Napastnik Spartaka Moskwa Welliton strzelił trzy gole w ciągu sześciu minut w 2010 roku.