podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Euro 2016. Szwajcaria chce do Saint Etienne. Ostrzeżenie dla Polaków

Od momentu rozlosowania grup i ogłoszenia terminarza mistrzostw Europy mecz Szwajcarii z Rumunią powinien być na rozkładzie kibica reprezentacji Polski. Nie tylko przez fakt, że to starcie dwóch możliwych rywali biało-czerwonych w 1/8 finału, ale też piłkarską jakość pokazaną przez obie drużyny. Zwycięzcy nie było, ale ostrzeżenie dla drużyny Adama Nawałki pozostaje aktualne.

• KONIEC

Byliśmy świadkami naprawdę świetnego widowiska. Szwajcarzy przeważali, ale to Rumunii zdobyli bramkę jako pierwsi. Stancu pewnie wykorzystał jedenastkę, wcześniej ta sztuka udała mu się także w meczu z Francuzami. Szwajcaria wyrównała za sprawą Mehmediego. Słowa uznania należą się Tatarusanu. Bramkarz Rumunii pokazał klasę i zrehabilitował się za wpadkę z poprzedniego meczu.

Dzięki, że byliście z nami! A na deser zostaje nam mecz Francji z Albanią. Relacja w Sport.pl od 21:00

• 90. min. + 3

KONIEC!

• 90. min. + 1

Arbiter doliczył trzy minuty, ale piłkarze zaczęli grać bardzo asekuracyjnie. Tutaj raczej nie padnie więcej bramek.

Ostatnia zmiana w ekipie Szwajcarów. Wszedł Tarashaj, zszedł Shaqiri. Były pomocnik Bayernu Monachium pokazał się z dobrej strony. Dużo biegał, walczył, szarpał, ale prochu nie wymyślił.

• 88. min.

Lichtsteiner, czyli "szwajcarski ekspres", znowu atakami na prawym skrzydle nęka obronę Rumunów. Skrzydłowy Juventusu Turyn wrzucił w pole karne, ale jego dośrodkowanie świetnie wyłapał Tatarusanu.

• 86. min.

Zostało ostatnie pięć minut. Ależ zacięty mecz!

• 83. min.

Schodzi Dzemaili, wchodzi Lang. Czy ta zmiana przyniesie Szwajcarom zwycięską bramkę?

• 81. min.

Tempo spotkania nieco opadło. Wygląda na to, że obydwa zespoły boją się zaryzykować, aby nie stracić bramki z kontrataku. Szwajcaria wygrała pierwszy mecz, więc im remis pasuje. Rumunom mniej, bo wcześniej przegrali z Francuzami 1:2.

• 78. min.

Rzut wolny dla Szwajcarów! Shaqiri trafiła w mur, ale jest dobitka! Piłka ląduje w rękach Tatarusanu

• 77. min.

Mehmedi wrzuca w pole karne! Shaqiri złożył się do strzału przewrotką, ale nie trafił czysto w piłkę. Szwajcar uderzył piszczelem, więc futbolówka poleciała obok bramki

• 74. min.

Dłuuuuuuga piłka w kierunku Embolo, ale przytomną interwencję zanotował Tatarusanu. Rumun wyszedł z bramki i przerwał akcję rywali

• 72. min.
  • 69. min.

Embolo! Kolejny raz daje o sobie znać! Tym razem zmarnował dogodną okazję. Strzelał głową z piątego metra, ale uniósł piłkę nad poprzeczką. Brawa należą mu się jednak za wypracowanie sobie miejsca w polu karnym. Napastnik FC Basel to wielki talent, ale nie może marnować takich sytuacji.

• 67. min.

Embolo już w pierwszym kontakcie z piłką pokazał swój potencjał. Miał na plecach kilku obrońców, ale i tak utrzymał się przy piłce.

• 65. min.

A na boisku pojawił się, zacytujmy Jacka Gmocha: Ten no młody czarnoskóry napastnik, który myli mi się z chorobą.

Czyli na murawie zameldował się Embolo, a do szatni udał się Seferović.

• 63. min.

Twitter wciąż przeżywa bramkę Mehmediego.

• 61. min.

Potężny strzał Szwajcara, ale równie silny co niecelny.

• 60. min.

Shaqiri zaczyna taniec z piłką. Mija jednego rywala, potem drugiego, potem trzeciego zostaje sfualowany. I sam będzie miał dobrą okazję do pokonania Tatarusanu z rzutu wolnego.

• GOOOOOOL

58. min.

GOOOL! SZWAJCARIA ZDOŁAŁA WYRÓWNAĆ! Piłka dośrodkowana w pole karne, tam strzałem z woleja, a raczej bombą z prawej nogi bramkę zdobył Mehmedi.

• 54. min.

GOOOL! A NIE! JEDNAK NIE! Djourou był bliski skierowania piłki do własnej bramki, ale futbolówka ostatecznie powędrowała obok słupka