podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Euro 2016. Francja - Albania. Didier Deschamps tłumaczy dlaczego posadził gwiazdy

Francja pokonała Albanię 2:0 i awansowała do fazy pucharowej. Zwycięstwo przyszło po mękach, które zakończył Antoine Griezmann. Napastnik Atletico Madryt pokazał, że może być kluczowym piłkarzem Francuzów. Mecz zaczął na ławce rezerwowych obok innego gwiazdora - Paula Pogby. - To była taktyczna decyzja - mówi o posadzeniu pomocnika Juventusu Didier Deschamps.

• PRZERWA

Francuzi potwornie męczyli się z Albańczykami przez całe spotkanie. Dopiero wejście Pogby i Griezmanna urozmaiciło grę gospodarzy. Nie zmienia to jednak faktu, że "Trójkolorowi" oddali swój pierwszy celny strzał dopiero w 90 minucie. Dwie minuty po golu Griezmanna, na listę strzelców wpisał się Payet. Morał z tego taki, że po prostu futbol bywa okrutny.

Szacunek dla Albanii za podjęcie walki, ambicje i nieustępliwość, ale co z tego? Po ostatnim gwizdku sędziego liczy się już tylko matematyka. Francuzi wygrali dwoma bramkami, mają na swoim koncie sześć punktów i już mogą powoli myśleć o fazie pucharowej. A Albania? okrągłe zero.

Dzięki, że byliście z nami!

• 90. min. + 4

Koniec!

• GOOOOOOL

90. min. + 4

GOOOOL! Payet Wdarł się w pole karne, minął rywala, i strzelił po długim rogu. To musiało się tak skończyć. Futbol jest okrutny.

• 90. min. + 3

Oby tylko tej piosenki nie nagrał słynny "Gang Albanii".

• 90. min. + 2

Albania próbuje zaatakować, a jendak pogubili się w tej akcji i to Francuzi są bliżsi drugiego trafienia.

Sędzia doliczył pięć minut!

• GOOOOOOL

90. min.

GOOOOOL! FRANCJA! GRIEZMANN!

Griezmann najwyżej wyskoczył do piłki i precyzyjnym strzałem głową pokonał golkipera. To był pierwszy celny strzał Francuzów.

• 89. min.

Kontratak Albanii! Będzie groźnie! Nie, nie będzie. Kante przerwał akcję i otrzymał żółtą kartkę za faul taktyczny.

• 87. min.

Mijają kolejne minuty, ale obraz gry się nie zmienia! Francja atakuje całym zespołem, praktycznie tylko Hugo Lloris jest na połowie gospodarzy. Reszta zespołu okupuje albańską bramkę

• 84. min.

Co tu się dzieje!? Albania została zepchnięta do głębokiej defensywy. Połowa ich składu właściwie nie opuszcza własnego pola karnego. Niestety ostatnie minuty mogą być dla nich jeszcze trudniejsze, bo murawę opuścił Ajeti. Bez wątpienia najlepszy piłkarz gości. W jego miejsce pojawi łsię Veseli, również stoper.

• 81. min.

Nie chcę się już pastwić nad Francuzami, ale... gospodarze wciąż nie oddali żadnego celnego strzału! Payet zagrał kolejną fenomenalną piłkę w pole karne, ale co z tego - jeżeli nikt nie raczy ich wykorzystywać...

• 78. min.

Payet żyje! Chociaż jeszcze przed chwilą wydawało się, że zakiwa się na śmierć.

• 75. min.

Przemyślana decyzja, a może wybór z braku laku? Didier Deschamps decyduje się na kolejną korektę w składzie. Schodzi Giroud, wchodzi Gigniac. Czy 30-letni napastnik meksykańskiego Tigres jest w stanie odmienić losy spotkania?

• 72. min.

Piłka w pole karne Albańczyków, ale ci się dzielnie bronią. Ajeti to dzisiaj zapora nie do przejścia. Do końca spotkania została zaledwie kilkanaście minut... Pachnie sensacją!

• 70. min.

Pogba zabawił się z obroną rywali. Minął jednego rywala, drugiego, trzeciego i wycofał nagle piłkę do Kante! Pomocnik Leicester City strzelił jednak obok bramki.

• 68. min.

Schodzi Coman, wchodzi Griezmann!

• 67. min.

Giroud! Ależ był teraz bliski zdobycia bramki! Przypomnijmy jednak statystki: Francja nie oddała jeszcze celnego strzału!

• 67. min.

Kontratak Albańczyków, ale dobrą interwencją popisał się Koscielny. Tym samym zrehabilitował się za fatalną postawę w poprzedniej akcji ofensywnej swojego zespołu.

• 65. min.

Francja miała kolejny rzut rożny, ale znowu nie przyniósł on żadnego zagrożenia.

• 63. min.

Francja wywalczyła rzut rożny. Payet dośrodkował w pole karne, ale strzał Koscielnego był po prostu fatalny. Jedynym zadowolonym z tej akcji jest kibic, który zgarnie piłkę za darmo.