podobał
nie podobał

Wi�cej o wydarzeniu

Euro 2016. To 25., niewidzialna drużyna

Już wiadomo, że opowieść o piłkarskich mistrzostwach Europy będzie osnuta wokół wątku różnorodności - etnicznej, religijnej i jakie tam jeszcze istnieją - drużyn narodowych - pisze na swoim blogu "A jednak się kręci" Rafał Stec, dziennikarz "Wyborczej".

• KONIEC

W drugim meczu grupy A na Euro 2016 Szwajcaria pokonała Albanię 1:0. Od 36. minuty zawodów Albańczycy grali w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Cana. Co zaskakujące, w osłabieniu drużyna trenera De Biasiego grała wyraźnie lepiej i też miała swoje sytuacje. Nieskutecznością raziły jednak oba zespoły, więc końcowy rezultat wydaje się jak najbardziej sprawiedliwy. Przed nami dziś jeszcze dwa spotkania grupy B: od godz. 18 Walia mierzyć się będzie ze Słowacją, zaś o 21 czeka nas starcie Anglików z Rosjanami. Na relacje z tych meczów zapraszamy do serwisu Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec! Szwajcaria pokonuje Albanię 1:0.

• 90. min. + 1

Mavraj staranował Embolo i zasłużenie obejrzał żółtą kartkę.

Walczą jedni i drudzy, ale brakuje precyzji. Sędzia dolicza trzy minuty.

• 86. min.

Gashi! Jakim cudem on tego nie strzelił... Dostał fantastyczne podanie za linię obrony i kiedy cała defensywa Szwajcarów spoglądała w kierunku liniowego, licząc na podniesioną w górę chorągiewkę, ten w sytuacji sam na sam z Sommerem zawiódł. Uderzył na wysokości rąk bramkarza Borussii M'gladbach i ten świetnie interweniował.

• 82. min.

Shaqiri z kilku metrów strzela płasko po ziemi, chytrze, pod bramkarzem Albanii, ale ten jeszcze jakimś cudem zatrzymuje ręką futbolówkę!

• 80. min.

Seferović wbiega w pole karne z futbolówką, mija Berisha i pada jak rażony piorunem. Bramkarz Albanii błyskawicznie się podnosi i biegnie do sędziego, domagając się żółtej kartki dla rywala za symulowanie. Pan Velasco, który prowadzi te zawody, całą sytuację przyjmuje na chłodno i nakazuje rozpoczęcie gry od bramki.

• 79. min.

Shaqiri huknął z szesnastego metra, ale niewzruszony pozostaje Berisha i pewnie łapie piłkę.

• 76. min.

Kolejne zmiany w obu zespołach. Frei zastępuje Dżemailiego (Szwajcaria), a Cikalleshi Roshiego (Albania).

• 74. min.

Embolo tak nieco w stylu Payeta z wczorajszego meczu Francji z Rumunią próbował pokonać Berisha. Wszystko pięknie, ładnie, tylko że nad bramką.

• 72. min.

Coraz więcej miejsca w ataku zostawiają Albańczycy Szwajcarom. Podopiecznym trenera De Biasiego zaczyna brakować już sił.

• 68. min.

A tak decyzji o wyrzuceniu go z boiska dziwił się w pierwszej połowie Cana.

• 65. min.

Seferović mógł zamknąć ten mecz, ale znowu górą Berisha. Bramkarz Albanii będzie się mu chyba śnił po nocach.

• 63. min.

Kace zdążył wejść na boisko i od razu zaznaczyć swoją obecność - na żółto. Gonił Behramiego, gonił, aż w końcu stwierdził, że koniec tego gonienia i ostrym wślizgiem wyciął rywala równo z trawą. Albańczyk może się cieszyć, że arbiter pozostawił go jeszcze na boisku.

• 61. min.

Zmiana w ekipie z Albanii. Kace za Xhakę. To koniec braterskiego pojedynku, przynajmniej na dzisiaj.

• 55. min.

Od początku drugiej części spotkania gramy w zasadzie od bramki do bramki. Albańczycy chyba zapomnieli, że grają w dziesiątkę, a Szwajcarzy, że w przewadze. A miał to być turniej słabych i nudnych meczów.

Euro 2016 do tablicy. Turniej słabych ogniw

Zaczęło się od marudzenia, że Euro 2016 będzie nudne i marudzenie nie ustało, choć Francuzi z Rumunami w niezłym, emocjonującym stylu mistrzostwa rozpoczęli. Może to po prostu pokazuje, że nie wszyscy rozumieją istotę takich turniejów? - pisze na swoim blogu Michał Zachodny, dziennikarz Sport.pl.

• 52. min.

Prostopadła piłka na szósty metr do Seferovicia, ten jeszcze mija obrońcę i z ostrego kąta uderza na bramkę. Na posterunku Berisha! Jeśli wśród Albańczyków można kogoś wyróżnić, to na pewno bramkarza.

• 50. min.

Daleka piłka na wolne pole do Sadiku. Odrobinę zbyt daleka, bo choć Sadiku biegł ile sił w nogach, koniec końców futbolówkę dogonił dopiero, gdy ta opuściła już plac gry.

• 48. min.

Dobrze zaczęli drugą połowę Albańczycy. Sommer już dwukrotnie musiał interweniować i wnioskując po jego okrzykach skierowanych w stronę defensorów, nie jest z tego powodu specjalnie szczęśliwy.

• OJCA RAJ

Jeden krok dla Hani jest równie dużym wysiłkiem, co finałowy bieg dla dziesięcioboisty. Historia, która jest inspiracją dla nas wszystkich.

Decathlon niezłomnego małego człowieka, czyli jak się zmieniła taty sportowa praca

Aż boli czasem, kiedy patrzy się na finałowy bieg kończący zmagania dziesięcioboistów. Skrajnie zmęczone organizmy, poddane ostatniemu, ale potwornemu wysiłkowi. A gdyby każda z tych dziesięciu konkurencji była tak ciężka? Dla mojej córki taką mordęgą jest to, co robimy na co dzień. Na przykład ruch nogą.