Więcej o wydarzeniu

Euro 2012. Sergio Ramos: Del Bosque wie, że jestem szalony

- Przez tyle lat trener Del Bosque zdążył się zorientować na kim może polegać. Wie na co mnie stać, wie że jestem trochę szalony - mówi w rozmowie z Marcą Sergio Ramos, obrońca reprezentacji Hiszpanii, uznany w ojczyźnie za najlepszego piłkarza półfinału z Portugalią.

Euro 2012. Rzut karny Cesca Fabregasa oglądało 19 milionów Hiszpanów!

Półfinałowe spotkanie Hiszpania - Portugalia oglądała rekordowa liczba Hiszpanów. Widownia rosła z każdą minutą meczu, apogeum osiągnęła o godz. 23.26 kiedy do decydującego karnego podchodził Cesc Fabregas. Jego strzał śledziło przed telewizorami dokładnie 19.086.000 Hiszpanów co stanowiło 87,3 proc wszystkich oglądających w tym momencie telewizję!

• KONIEC

Hiszpania w finale Euro 2012. Stanie przed szansą obrony tytułu. Tego, tamtego, poprzedniego i wszystkich, które posiada. Nawet "Tygodnik Kibica" przestał liczyć. Portugalia i tak sprawiła sporą niespodziankę, bo przez 90 minut wydawało się, że lada moment wyeliminuje faworyta. Przez kolejne 30 minut wydawało się, że faworyt tylko udawał i za chwilę zada śmiertelny cios, więc donieckim targiem doszło do rzutów karnych. A karne, jakie były, wszyscy widzieli.

Na koniec chcieliśmy tylko przypomnieć, że telewizja kłamie. A na dodatek próbuje prać mózgi. Komentatorzy przez całe spotkanie tak bardzo rozpływali się w zachwytach nad tym fantastycznym meczem, że przez chwilę zaczęliśmy się zastanawiać czy to z nami nie jest coś nie tak. A potem zaczęły spływać do nas pierwsze sygnały z redakcji Sport.pl, potwierdzające to, co widzieliśmy. A widzieliśmy bardzo, bardzo nudny mecz.

Jutro musi być ciekawiej. Zapraszamy od 10. rano na kolejną rozgrzewkę w postaci relacji z dnia na Euro, a wieczorem na drugi półfinał. A za udział w dzisiejszej relacji - dziękujemy.

• PILNE

Hiszpania w finale Euro 2012! Pokonała Portugalię w rzutach karnych!

• 2:4! FABREGAS! Patricio rzuca się kapitalnie do swego prawego słupka, ale piłka leci jeszcze lepiej! Odbija się od słupka i wpada do bramki przy drugim słupku!

• 2:3! Alves trafia w poprzeczkę!

• 2:3! RAMOS! Patricio właściwie rzucił się, jeszcze zanim Ramos zdążył uderzyć. A Ramos podciął piłkę niemal w środek. Nie był to Panenka, nie był nawet Pirlo, ale było to pirlopodobne.

• 2:2! NANI! Strzela pod poprzeczkę, to był ryzykowny strzał, ale okazał się skuteczny.

• 1:2! PIQUE! Tak, jak Pepe, ale dodatkowo nieco nad ziemią. Patricio źle się nie rzucił, ale nie mógł dać rady.

• 1:1! PEPE! Mocno, po ziemi w lewy róg bramki Casillasa. Bramkarz rzuca się w odpowiedni róg, ale strzał jest za mocny.

• 0:1! INIESTA! Mniej więcej w to samo miejsce, gdzie Alonso. Patricio rzuca się w to drugie miejsce.

• 0:0! Moutinho strzela w lewy róg i Casillas broni!

• 0:0! Alonso nie trafia! Hiszpan w lewą stronę, a Patricio ślicznie rzuca się do swojej lewej i paruje do boku!

• PRZERWA

Euro 2012 jest bardzo konsekwentne. Gdy postawiło już na bezbramkowe remisy i konkursy rzutów karnych, to nie zamierza tak szybko rezygnować. Nigdzie nie odchodźcie, przerwa między dogrywką a karnymi jest krótsza, niż sobie założyliście!

• 120. min.

Navas przewraca się przy linii, ale podaje jeszcze za mocno do Arbeloi. Arbeloa chwilę się zastanawia, ale dostrzega, że spokojnie zdążyłby dobiec. Teraz biegnie już niespokojnie. Wrzuca z linii końcowej. Jeden z obrońców świetnie ściąga piłkę. Sędzia kończy dogrywkę.

• 119. min.

Portugalczycy są już wyczerpani. Mogą tylko się bronić. A Pedro którąś już z kolei akcję przeprowadza lewym skrzydłem. Piłka w polu karnym trafia do Pepe, który znowu robi to, co umie robić najlepiej. Wybija piłkę daleko przed siebie.

• 118. min.

W kijowskiej strefie kibica ręce zamiast do oklasków zaczęły składać się do modlitwy:

• 118. min.

Od czasu do czasu słyszy się o zespołach, które nastawiają się na rzuty karne, ale oglądając od kilkunastu minut Hiszpanię zastanawiamy się, kto, na litość boską, nastawia się na dogrywkę?

• 117. min.

Alba i Iniesta zagrali z klepki na lewym skrzydle. Ostatnia klepka była jednak spalona, co sędzia liniowy zauważył i zamachał chorągiewką.

• 116. min.

Xabi Alonso łatwo traci piłkę pod własnym polem karnym. Varela biegnie do linii końcowej i zamierza wrzucić. Alonso pokazuje jednak, jak mu przykro, kapitalnie wraca i świetnie blokuje wrzutkę.

• 116. min.

Dośrodkowanie Navasa dochodzi w pole bramkowe. Patricio nie wychodzi do piłki. Jest tam Fabregas, który jednak walcząc o piłkę fauluje przeciwnika.

• 114. min.

Naprawdę znienacka Hiszpanie ruszyli z kontrą. Fabregas kapitalnie poradził sobie z rywalami i świetnie podał do wychodzącego na sam na sam z bramkarzem Pedra. Tyle że on miał sporo metrów do pokonania. Obrońcy zdążyli wrócić, zanim wbiegł w pole karne. Powinien strzelać, ale wolał kiwać. Obrońcy mogli patrzeć, ale woleli wybić na rzut rożny.

Aplikacja wymaga wtyczki Adobe Flash Player 9. Pobierz najnowszą wersję.