El. Euro 2016. Czechy pokonały Holandię, Islandia wysoko wygrała z Turcją [MULTIRELACJA]

• wtorek, 09 września 2014
  • 90. min. + 1

Porażka Holandii to obok wpadki Portugalczyków z Albanią największa niespodzianka pierwszej kolejki el. Euro 2016. We wtorkowych spotkaniach Walia wygrała z Andorą (2:1), Cypr z Bośnią i Hercegowiną (2:1), Włochy z Norwegią (2:0), Islandia z Turcją (3:0), a Chorwacja z Maltą (2:0).

Koniec meczów. Holendrzy przegrali z Czechami w doliczonym czasie gry po fatalnym błędzie Janmaata. Nie tak Guus Hiddink miał zaczynać pracę z reprezentacją Holandii.

Dośrodkowanie z prawej strony. Janmaat chciał głową podać do bramkarza, piłka odbiła się od słupka, Cillessen jej nie sięgnął, a dopadł do niej Pilar.

• 81. min.

Bale strzelił jednak z rzutu wolnego. UEFA pochopnie podała, że to był karny.

• 81. min.

Kramarić podwyższa na 2:0. Ale nie jest to łatwy mecz dla Chorwatów. Mimo że grają z przewagą jednego zawodnika.

• 76. min.

Siggurdson strzelił, piłka odbiła się od słupka i tak się zakręciła, że wpadła do bramki. Dopchnął ją za linią bramkową jeszcze

Sigthorsson

• 68. min.

Burak miał doskonałą okazję. Po serii podań znalazł się kilka metrów przed bramką Islandczyków, ale fatalnie spudłował.

• 60. min.

A teraz prowadzą jeszcze z Turkami.

• 58. min.

Najpierw próbował Lafata, ale wprost w holenderskiego bramkarza. A potem strzał Daridy obok bramki. Czesi ani myślą się tylko bronić.

• 54. min.

Kadlec na razie strzelał groźniej niż Van Persie.

• 50. min.

Czesi bronić się nie zamierzają, a atakują. I przychodzi im to z wielką łatwością. Holendrzy też próbują gry ofensywnej, ale na razie brakuje im dokładności.

Chorwacja wreszcie prowadzi z Maltą. Gola strzelił Modrić. Rywale od 31. minuty grają w dziesiątkę.