Sport.pl

Euro 2012. Michel Platini do Ukraińców: Za dwa miesiące chcę widzieć postęp

Prezydent UEFA Michel Platini dał rządowi Ukrainy dwa miesiące na zrobienie postępów w przygotowaniach do Euro 2012.
- Powiedziałem mu, że potrzebujemy od rządu gwarancji, że wszystko idzie do przodu. Powiedziałem też, że w ciągu dwóch miesięcy chcielibyśmy zobaczyć mocne znaki postępu - wyznał Platini po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem.

Platini zastrzegł jednak, że nie stawia Ukrainie żadnego ultimatum. - Nie ma planu B, nie ma też plany C - zaznaczył Francuz. UEFA chce jednak wiedzieć, na czym stoi. Prezydent Janukowycz potwierdził, że dał rządowe gwarancje delegacji UEFA. Teraz przygotowania mają ruszyć z kopyta.

Opóźnienia Ukrainy wynikają nie tylko z trudnej sytuacji gospodarczej w tym kraju, ale także z bardzo srogiej zimy i wyborów prezydenckich, które wprowadziły spory zamęt na tamtejszej scenie politycznej.

Wizytacja na Ukrainie

Szef UEFA Michel Platini w środę i czwartek wizytował stadiony i lotniska we Lwowie, Doniecku, Charkowie i Kijowie, miastach przygotowujących się do Euro 2012.

Podczas marcowego spotkania Komitetu Wykonawczego w Tel Awiwie kierownictwo UEFA wyraziło zaniepokojenie postępami prac na Ukrainie, szczególnie poważnym opóźnieniem przebudową stadionu w Kijowie, na którym rozegrany ma być mecz finałowy piłkarskich mistrzostw Europy.

"Rekonstrukcja Olimpijskiego była błędem" - uważa wicepremier Ukrainy »


Więcej o: