Sport.pl

El. MŚ 2018. Rumunia - Polska. Daum: "Dla nas 2:0 byłoby wielkim osiągnięciem"

- Pracujemy, pracujemy i pracujemy, a potem włożymy jeszcze więcej pracy. Tylko tak przygotujemy podstawy pod sukcesy reprezentacji Rumunii - powiedział Christoph Daum, selekcjoner najbliższych rywali Polaków. Mecz Rumunia-Polska już w piątek (godz. 20.45), relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.
0 : 3
Informacje
Eliminacje MŚ 2018 - Grupa E
Piątek 11.11.2016 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Rumunia
0
0
0
Polska
1
2
3
Składy i szczegóły
Rumunia
Kartki: Benzar, Sapunaru (poza boiskiem), Andone - żółta Skład: Tatarusanu - Benzar, Chiriches, Grigore, Tosca - Hoban (46. Prepelita), Marin - Popa (46. Andone), Stanciu (82. Keseru), Chipciu - Stancu
Polska
Bramki: Grosicki (11.), Lewandowski (82., 90. - karny) Skład: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Krychowiak, Linetty (70. Mączyński) - Błaszczykowski, Zieliński (81. Teodorczyk), Grosicki (89. Peszko) - Lewandowski
Przed meczem Rumunii z Polską Christoph Daum udzielił wywiadu stronie "Eu Sunt 12", w którym odniósł się do spotkania z drużyną Adama Nawałki. - Jeśli wygramy 2:0, to sam zniosę z boiska każdego mojego piłkarza. Dla Rumunii byłby to wynik oznaczający wielkie osiągnięcie - przyznał Daum.

Rumunia w dotychczasowych trzech spotkaniach zdobyła pięć punktów, wygrywając z Armenią (5:0), remisując z Kazachstanem (0:0) i Czarnogórą (1:1). Daum przejął reprezentację po nieudanych mistrzostwach Europy w których zespół zajął ostatnie miejsce w grupie z Francją, Albanią i ze Szwajcarią. - W pierwszym meczu z gospodarzami mieliśmy pecha. Potem drużyna była nieskuteczna - oceniał ten występ obecny selekcjoner.

- Mam nadzieję, że na mecz z Polską stadion będzie pełny. Chciałbym, by kibice znów identyfikowali się ze swoją reprezentacją. Żeby wiedzieli, że dla nich walczymy, dla nich pracujemy - mówił Daum. - Widzę, że na trybunach jest wielu kibiców niepełnosprawnych. Po zwycięstwie z Polską to z nimi chciałbym świętować, by poczuli się częścią drużyny narodowej.

Pytany o ograniczenia zespołu odpowiedział: - Jedyna granica jest w głowie. Trzeba wierzyć, że jest się w stanie dać jak najwięcej: przebiec 120, 150 czy nawet 180 minut. A będąc świadomym tego wysiłku, można utrzymać wysoki poziom koncentracji do ostatniego gwizdka. Naszym celem jest wyjazd na mistrzostwa świata - dodał.

Co Daum może zagwarantować kibicom? - Pracę, pracę i pracę. A potem, że włożymy jeszcze więcej pracy. Tylko tak przygotujemy podstawy pod sukces reprezentacji - powiedział Niemiec.Więcej o: