Mistrzostwa Polski STS w obstawianiu rozstrzygnięte! Wielkie emocje i wielka wygrana

Mistrzostwa Polski w Typowaniu STS

Mistrzostwa Polski w Typowaniu STS (Materiał Prasowy)

Przez kilka miesięcy setki osób obstawiających walczyło o kwalifikacje i prawo udziału w kolejnej edycji Mistrzostw Polski w obstawianiu na żywo. Strategia i wiedza o wydarzeniach sportowych pozwala powalczyć najlepszym o tytuł mistrza i nagrodę pieniężną wysokości 30 tysięcy złotych.

24 września br. 30 osób najlepszych w kwalifikacjach przyjechało do warszawskiego hotelu Westin by zmierzyć się w 3 edycji mistrzostw. Razem z zawodnikami do walki stanęli dziennikarze sportowi, którzy podjęli wyzwanie i bawili się w obstawianie meczów.

30 zawodników zostało podzielona na 5 stolików i rozpoczęło rywalizację w pierwszym etapie, który wymusił wśród nich współpracę. Najlepszy stolik po półtora godzinnym etapie awansował dalej, reszta zawodników awansowała wg wysokości wygranych. Sporym powodzeniem wśród zawodników cieszyła się liga niemiecka i mecz Bayernu, choć było zauważalne że zawodnicy wyszukują prawdziwe "smaczki" ze świata typowania i obstawiali mecze 2 ligi niemieckiej w piłkę ręczną. Po pierwszej rundzie 12 osób pożegnało się z turniejem, jednak większość pozostała aby kibicować zawodnikom lub korzystać z atrakcji jakie przygotował organizator w strefie rozrywki. Tam mogli się odstresować przy partyjce bilarda, dartów czy zagrać mecz na konsoli.

Druga runda zmusiła zawodników do gry indywidualnej oraz zwiększenia intensywności w obstawianiu. Dramaturgia sięgnęła zenitu gdy po zakończeniu rundy jeden z zawodników zawarł zakład na mecz tenisowy, gem wygrany i ten kupon mógł zaważyć o obecności w finale i awansie z 9 na 2 miejsce w klasyfikacji. Nad przebiegiem całych mistrzostw sprawował piecze sztab analityków firmy STS, którym zadaniem było monitorowanie zakładów, w tej sytuacji "dotarli" do stolika sędziowskiego zawodów tenisowych. Okazało się że wynik został uznany minutę po zamknięciu rundy mistrzostw. Najlepszych ośmiu zawodników zagrało w wielkim finale.

Przez ostatnie półtorej godziny, przy wielkim stole w centralnym miejscu sali hotelowej, zawodnicy pokazali przekrój taktyk oraz różnorodność w obstawianiu wydarzeń sportowych. Niektórzy zawodnicy po obstawieniu kuponu znikali na kilkadziesiąt minut w kuluarach hotelowych, inni wręcz odwrotnie, nie odeszli od monitora obserwując na bieżąco swoje zakłady. Przekrój był ogromny od zawodów żużlowych, po mecze ligi piłki ręcznej w egzotycznych krajach kończąc na polskiej Ekstraklasie, gdzie mecze Zagłębia Lubin z Cracovią i bramka drużyny z Krakowa w pierwszej połowie meczu uratowała kupon kilku zawodnikom.

Po zakończonym czasie i zliczeniu zawartych zakładów okazało się że zwycięzca prawie potroił pule startową w czasie trwania finału. Pan Dawid Gołojuch osiągnął wynik ponad 1400 złotych, dzięki któremu sięgnął po tytuł mistrza i zgarnął główną pule turnieju.

Zmagania zawodników przed monitorem komputera pokazały, że mimo takich umiejętności jak analiza i strategia, zawodnicy musieli liczyć na szczęście. Warto wspomnieć o stoliku dziennikarzy sportowych, w którym prym wiodła dziennikarka Sport.pl Jolanta Zasępa. Wygrała obie rundy oraz okazała się najlepsza w finale.

3 Mistrzostwa w obstawianiu na żywo zorganizowane przez firmę bukmacherską STS, są już historią. Emocję opadły a zawodnicy wrócili do domu. Jak pokazały zawody, obstawianie na żywo wymaga również szczęścia i sprawności w poszukiwaniu najlepszych kursów.

Skomentuj:
Mistrzostwa Polski STS w obstawianiu rozstrzygnięte! Wielkie emocje i wielka wygrana
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Euro U-21, grupa A

  lp. Drużyna Mecze Pkt Br Z R P
  1 Anglia 3 7 5-1 2 1 0
  2 Słowacja 3 6 6-3 2 0 1
  3 Szwecja 3 2 2-5 0 2 1
  4 Polska 3 1 3-7 0 1 2

  • Awans do 1/2 finału
  • Tabela 2. miejsc
 • Euro U-21, grupa B

  lp. Drużyna Mecze Pkt Br Z R P
  1 Hiszpania 3 9 9-1 3 0 0
  2 Portugalia 3 6 7-5 2 0 1
  3 Serbia 3 1 2-5 0 1 2
  4 Macedonia 3 1 4-11 0 1 2

  • Awans do 1/2 finału
  • Tabela 2. miejsc
 • Euro U-21, grupa C

  lp. Drużyna Mecze Pkt Br Z R P
  1 Włochy 3 6 4-3 2 0 1
  2 Niemcy 3 6 5-1 2 0 1
  3 Dania 3 3 4-7 1 0 2
  4 Czechy 3 3 5-7 1 0 2

  • Awans do 1/2 finału
  • Tabela 2. miejsc