Wielkie zawody STS w obstawianiu. Zwyciężył Pan Dawid Gołojuch!

Mistrzostwa Polski w Typowaniu STS

Mistrzostwa Polski w Typowaniu STS (Materiał Prasowy)

Puchar Mistrza Polski w obstawianiu wyników na żywo został Dawid Gołojuch. Zwycięzca otrzymał 30 tysięcy złotych nagrody. Zawody organizował STS.
W warszawskim hotelu Westin, 30 osób które przeszły eliminacje w całej Polsce, zmierzyło się w obstawianiu i powalczyło o puchar Mistrza Polski. Musiały wykazać się zmysłem w wyborze dyscypliny i danego wydarzenia sportowego.

Ważnym przelicznikiem będzie była stawka, za jaką typowali. Rywalizujący zawodnicy zasiedli naprzeciw siebie i blisko przez 4 godziny mierzyli się z nieprzewidywalnymi wynikami sportowymi.

Zawodnicy na start

Łukasz Świerk, przedstawiciel organizatora zawodów oficjalnie rozpoczął 3 Mistrzostwa Polski w obstawianiu na żywo. Zawodnicy zostali podzieleni na 6 osobowe zespoły które w pierwszej rundzie zagrają indywidualnie jak i zespołowo ponieważ najlepszy stolik przechodzi do kolejnej rundy. 6 stolik przygotowano dla dziennikarzy sportowych.

Zawodnicy mogli obstawiać wyniki w obecnie trwających bądź zaczynających w trakcie trwania rundy zmagań sportowych, dzięki temu każdy z zawodników mógł typować w swojej ulubionej lidze czy dyscyplinie. Pierwsza runda trwała półtorej godziny co zmusza zawodników do dodatkowej taktyki. Każdy zawodnik w trakcie trwania rundy musiał założyć minimum 3 kupony o wartości 250 zł.

Jaka taktyka lepsza?

Pierwsza runda przyniosła wiele emocji i ciekawych pomysłów. Taktyka u zawodników była bardzo zróżnicowana. Kilku zawodników spełniło warunek 3 kuponów o wskazanej wartości i opuściło swoje stanowiska, natomiast część grało na bieżąco i bacznie obserwowało mecz Hamburg - Bayern, który zapełnił wiele kuponów do typowania i dopiero w końcowych minutach zakończył się upragnionym wynikiem dla zawodników.

Wszystko decydowało się do ostatnich sekund, zawarte kupony mogły zaważyć o zwycięstwie co skutkować awansem indywidualnym jak i całego stolika. Najlepszy zawodnik był w stanie podwoić swoje konto i przekroczył 1000 złotych wygranej. Wartość konta zawodnika jest ważna przez całe mistrzostwa, więc dobra postawa w pierwszej rundzie dawała większe szanse oraz pozwala na odważniejsze granie w kolejnej rundzie.

Odpadł ubiegłoroczny zwycięzca

Pierwsza runda wyłoniła najlepszych 18 zawodników, którzy w kolejnym etapie grali już na swoje indywidualne konto i o 6 miejsc w finale. Odpadł po pierwszej rundzie ubiegłoroczny zwycięzca, ale awansowała jedyna zawodniczka w turnieju. Stolik dziennikarzy sportowych wygrała nasza redakcyjna koleżanka Jolanta Zasępa, która podobnie jak zwycięzca przekroczyła 1000 pln wygranej.

Podczas drugiego etapu mistrzostw zmieniła się atmosfera na hotelowej sali i rozpoczęła się rywalizacja między zawodnikami. Wyniki ważyły się do ostatnich sekund ponieważ wszystkie typy były ważne do końca etapu, niezależnie od końcowego wyniku. Największe zainteresowanie miały mecze piłkarskie: naszej rodzimej Ekstraklasy oraz mecz derbowy w Londynie w którym Arsenal podejmował Chelsea. Choć jeden z zawodników twardo obstawiał zawody żużlowe w Sztokholmie, które zagwarantowały mu obecność w finale.

Dawid Gołojuch mistrzem Polski

Drugi etap wyłonił sześciu finalistów którzy mieli powalczyć o trofeum. Są nimi: Dominik Hordyjewicz, Dawid Gołojuch, Piotr Kraszewski, Stanisław Grabowski, Mateusz Gryglik, Paweł Kacprowicz. Ich konta wróciły do poziomu z pierwszej rundy. Każdy zaczynał z kwotą 500 zł i przez półtorej godziny starał, aby wrócić do domu z okazałym pucharem Mistrza Polski w obstawianiu na żywo.

Finał, który zakończył się po 21 pokazał przekrój taktyki i różnorodności typów. Jeden zawodnik upodobał sobie wcześniej wspominane żużlowe Grand Prix w Sztokholmie i na tym bazował swoje typowania a inny szukał szczęścia w katarskiej lidze piłki ręcznej mężczyzn. Żadne z tych zachowań nie prezentował Pan Dawid Gołojuch, który po obstawieniu kilku zakładów wychodził z sali i wracał tylko sprawdzić wartość konta. Wybranie tych meczów pozwoliło zakończyć finał z wynikiem 1401 złotych i zdobyciu tytułu Mistrza Polski w obstawianiu na żywo.

Ciekawostką jest że Jola Zasępa w finale dziennikarzy trafiła typ z ligi Izraelskiej po kursie 15, co było trafionym typem po największym kursie w trakcie tegorocznych Mistrzostw.

Relacja live dodatkowo na profilu organizatora Mistrzostw .

Skomentuj:
Wielkie zawody STS w obstawianiu. Zwyciężył Pan Dawid Gołojuch!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Euro U-21, grupa A

  lp. Drużyna Mecze Pkt Br Z R P
  1 Anglia 3 7 5-1 2 1 0
  2 Słowacja 3 6 6-3 2 0 1
  3 Szwecja 3 2 2-5 0 2 1
  4 Polska 3 1 3-7 0 1 2

  • Awans do 1/2 finału
  • Tabela 2. miejsc
 • Euro U-21, grupa B

  lp. Drużyna Mecze Pkt Br Z R P
  1 Hiszpania 3 9 9-1 3 0 0
  2 Portugalia 3 6 7-5 2 0 1
  3 Serbia 3 1 2-5 0 1 2
  4 Macedonia 3 1 4-11 0 1 2

  • Awans do 1/2 finału
  • Tabela 2. miejsc
 • Euro U-21, grupa C

  lp. Drużyna Mecze Pkt Br Z R P
  1 Włochy 3 6 4-3 2 0 1
  2 Niemcy 3 6 5-1 2 0 1
  3 Dania 3 3 4-7 1 0 2
  4 Czechy 3 3 5-7 1 0 2

  • Awans do 1/2 finału
  • Tabela 2. miejsc