Mistrzostwa Europy U-19. Francuzi rozgromili Włochów w finale

Francja zdobyła złoty medal mistrzostw Europy do lat 19. W finale "Trójkolorowi" pokonali Włochów aż 4:0.

Francuzi dominowali od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Pierwszego gola strzelili już w 6. minucie, a na listę strzelców wpisał się Jean-Kevin Augustin. Trzynaście minut później na 2:0 podwyższył Ludovic Blas.

Kolejne bramki padły w końcówce spotkania. W 82. minucie do siatki Włochów trafił Lucas Tousart, a na 4:0 podwyższył Issa Diop w ostatniej minucie spotkania.

Szczególną uwagę obserwatorów przykuł Kylian Mbappe, który popisał się kilkoma niezwykle efektownymi sztuczkami technicznymi.

17-latek jest zawodnikiem AS Monaco. "Nowy Thierry Henry" - tak go nazywają francuscy kibice.

Francuzi we wcześniejszych meczach przegrali z Anglią (1:2) i pokonali kolejno Chorwatów (2:0), Holendrów (5:1) i Portugalczyków (3:1).