Sport.pl

Euro 2016. Włochy - Niemcy. Simone Zaza zepsuł karnego i został bohaterem Internetu!

Napastnik Juventusu Simone Zaza w serii rzutów karnych w meczu ćwierćfinałowym Euro 2016 z Niemcami spudłował, co zdarzało się wielu zawodnikom, ale zrobił to tak, że okrzyknięto go winnym porażki. Wszystko przez rozbieg - kilkanaście małych kroczków, który wydaje się teraz z góry skazany na przegraną.
Zaza przeszedł do historii. Wszedł na boisko tuż przed rzutami karnymi. To był jednoznaczny sygnał, że napastnik Juventusu będzie strzelał z jedenastu metrów, nawet jeśli zmieniał Giorgio Chielliniego, którego złapały skurcze.

Włoch chwycił piłkę w drugiej serii rzutów karnych. Ustawił ją sobie na "wapnie", po czym wziął najbardziej absurdalny rozbieg ostatnich lat w światowej piłce. Może chciał zaskoczyć Manuela Neuera tak jak Jerzy Dudek zaskakiwał piłkarzy Milanu w finale Ligi Mistrzów w 2005 roku? Zaskoczył jednak przede wszystkim siebie.- Jeśli do języka weszła panenka jako symbol chłodnej głowy i umiejętności strzelania karnych, to katastrofalne karne powinny być od teraz nazywane zazami - napisał po meczu Paweł Wilkowicz.

Zaza natychmiast stał się bohaterem Internetu.

Więcej o: