Sport.pl

Euro 2016. Polska - Portugalia. Wszyscy Polacy mogą grać

Żaden z Polaków nie będzie zawieszony na ćwierćfinałowy mecz z Portugalią. Do gry po zawieszeniu za żółte kartki wróci Bartosz Kapustka. Ćwierćfinał w czwartek o 21 Relacja na żywo w Sport.pl - to jest twój live!
0 : 1
Informacje
Euro 2016 - 1/8 finału
Sobota 25.06.2016 godzina 21:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
1 Dogr
2 Dogr
Wynik
Chorwacja
0
0
0
0
0
Portugalia
0
0
0
1
1
Składy i szczegóły
Chorwacja
Skład: Subasić - Srna, Corluka (120. Kramarić), Vida, Strinić - Modrić, Badelj - Brozović, Rakitić (110. Pjaca), Perisić - Mandżukić (88. Kalinić)
Portugalia
Bramki: Quaresma (117.) Kartki: W.Carvalho - żółta Skład: Patricio - Cedric, Pepe, Fonte, Guerreiro - Mario (87. Quaresma), Silva (108. Danilo), W.Carvalho, Gomes (50. Sanches) - Nani, Ronaldo
W 1/8 finału ze Szwajcarią (1:1, karne 5:4) Kapustka musiał pauzować za dwie żółte kartki otrzymane w meczach z Irlandią Północną oraz Ukrainą. Zagrożeni brakiem występu w ćwierćfinale w przypadku otrzymania upomnienia od sędziego byli Kamil Grosicki, Krzysztof Mączyński, Łukasz Piszczek oraz Sławomir Peszko. Na szczęście żaden z nich nie dostał kartki, choć Peszko miał sporo szczęścia - mimo że wszedł z ławki rezerwowych w 104. minucie popełnił dwa faule, a za ten pierwszy (sekundy po wejściu na boisko) mógł dostać kartkę.

Problemy ze zdrowiem ma jedynie Wojciech Szczęsny. Wciąż nie wyleczył do końca urazu mięśnia, choć jest już blisko powrotu. Tyle tylko że pod jego nieobecność znakomicie spisuje się Łukasz Fabiański.

Żaden z Portugalczyków nie jest zawieszony na mecz z Polską. Do tej pory żółte kartki dostali jedynie Pepe, Ricardo Quaresma oraz William Carvalho.

Co ważne, żółte kartki są anulowane po ćwierćfinałach. W ten sposób żaden piłkarz nie będzie zawieszony na finał (chyba że dostanie czerwoną kartkę).Gwiazdy, które nie pojechały na Euro. I nie żałują [ZDJĘCIA]


Czy Polska awansuje do półfinału?
Więcej o: