Euro 2016. Rosja - Walia 0:3. Walia wygrywa grupę, Bale znów strzelił

Walia dzięki zwycięstwu 3:0 z Rosją oraz remisowi w meczu Słowacja - Anglia wygrała grupę B w swoim pierwszym w historii występie na mistrzostwach Europy. Trzeciego gola w turnieju zdobył Gareth Bale.

Walijczycy ciosy zadali szybko i skutecznie. W 11. minucie Allen w przecudowny sposób podał po ziemi przez kilkadziesiąt metrów między kilkoma rywalami do wychodzącego Ramseya. Zawodnik Arsenalu dopadł do piłki i przerzucił ją nad wychodzącym w jego kierunku bramkarzem.

Dziewięć minut później było już 2:0. Bale nieźle ruszył i mogło się wydawać, że posłał fenomenalną piłkę między sześcioma przeciwnikami do wpadającego w pole karne obrońcy, ale to jeden z rywali wybił mu piłkę spod nóg w tak niefortunny sposób! Taylor dopadł do piłki, uderzył w nogi bramkarza, ale piłka do niego wróciła i Walijczyk dostał okazję do poprawki na pustą bramkę.

Na trzeciego gola trzeba było poczekać aż do 67. minuty. Ramsey przeprowadził ładny rajd środkiem, wypatrzył wpadającego w pole karne Bale'a, a gracz "Królewskich" w końcu zdobył swoją bramkę - uderzył na zmierzającego w jego kierunku Akinfiejewa, który smyrnął piłkę, ale ta i tak wpadła do siatki. To trzeci gol Bale'a na francuskim turnieju, ale pierwszy strzelony z gry.

Walijczycy, dla których to pierwsze Euro, dzięki dwóm zwycięstwom zajęli pierwsze miejsce w grupie B. W 1/8 finału zagrają z trzecim zespołem z grupy A, C lub D. Spotkanie zaplanowano na sobotę na godz. 18.

Dla Rosjan porażka z Walią oznacza pożegnanie z Euro 2016 .W trzech meczach wywalczyli tylko punkt i zajęli czwarte miejsce w grupie B. Drugie miejsce dla Anglii, trzecie dla Słowacji. Nasi południowi sąsiedzi mają ciągle szanse na awans do kolejnej rundy, ale ich los zależy od rozstrzygnięć w innych grupach.