Euro 2016. Tylko remis Portugalii z Austrią. Męczarnie Cristiano Ronaldo, zmarnowany rzut karny

Portugalia zremisowała w Paryżu z Austrią 0:0. W 79. minucie rzut karny zmarnował Cristiano Ronaldo.

Dla Ronaldo mecz z Austrią był szczególny. Od soboty bowiem piłkarz Realu Madryt ma najwięcej występów w drużynie narodowej ze wszystkich portugalskich piłkarzy w historii (128). Ale czy było to udane spotkanie? Raczej nie - gwiazdor światowej piłki nożnej zmarnował rzut karny w 79. minucie.

Ale zaczęło się niespodziewanie, od mocnego ataku Austriaków. W 3. minucie napastnik Martin Harnik urwał się stoperom i z najbliższej odległości uderzeniem głową nie trafił w bramkę. Na kolejną sytuację austriaccy kibice musieli czekać aż do 40. minuty - David Alaba huknął wtedy potężnie z rzutu wolnego, piłkę z linii bramkowej wybił dopiero Vieirinha

W międzyczasie ogromną przewagę osiągnęli Portugalczycy. Dogodnych sytuacji mieli co najmniej kilka: W 21. minucie Ronaldo niecelnie uderzył z siódmego metra, a osiem minut później, po krótko rozegranym rzucie rożnym, piłka strzelona głową przez Naniego trafiła w słupek.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Ronaldo dwoił się i troił, oddał wiele strzałów, ale miał wielki problem ze skutecznością. W 54. minucie posłał bombę z 20 metrów, lecz obronił Robert Almer, w 78. minucie zaś wywalczył rzut karny, ale minutę później go zmarnował - trafił w słupek. Trzykrotny zdobywca Złotej Piłki w 86. minucie strzałem głową w końcu pokonał austriackiego bramkarza, jednak w momencie dośrodkowania był na spalonym. Sędzia słusznie nie uznał trafienia.

Austria w drugiej połowie meczu nie potrafiła wyprowadzić ani jednej kontry. Mecz skończył się bezbramkowym remisem. Oznacza to, że o awansie do 1/8 finału zdecyduje ostatnia seria gier, w której Portugalia zmierzy się z Węgrami, a Austria z Islandią.