Sport.pl

Euro 2016. UEFA ukarała rosyjską federację. Reprezentacji grozi dyskwalifikacja

UEFA nałożyła na rosyjską federację karę grzywny w wysokości 150 tys. euro. Jeżeli kibice reprezentacji Rosji dopuszczą się jeszcze jednego aktu przemocy podczas Euro 2016, reprezentacja zostanie zdyskwalifikowana


Atak rosyjskich chuliganów

Rosyjscy kibice wszczęli zamieszki podczas sobotniego meczu z Anglią. Później starcia przeniosły się na ulice Marsylii. Pod koniec zakończonego wynikiem 1:1 spotkania grupa rosyjskich fanów przedarła się do sektorów, w których znajdowali się kibice drużyny przeciwnej i zaatakowała ich. Ci zaczęli przeskakiwać przez ogrodzenie, by uciec. Po ostatnim gwizdku starcia przeniosły się na ulice i trwały do późna. Początkowo informowano, że 31 osób zostało rannych i trafiło do szpitala - czytaj więcej na ten temat.

Lebiediew zachwycony

Igor Lebiediew, znany rosyjski polityk oraz członek komitetu wykonawczego Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (RFU), pochwalił postępowanie rodaków:

- Chłopcy bronili honoru naszego kraju i nie pozwolili na to, by Brytyjczycy w jakikolwiek sposób zbezcześcili naszą ojczyznę - powiedział. Czytaj więcej na ten temat.

Wielka radość Polaków w szatni i w autokarze po zwycięstwie nad Irlandią Północną [ZDJĘCIA]


Deportacja Rosjan

Francuska policja, która zatrzymała w Cannes autokar z rosyjskimi kibicami jadącymi na środowy mecz ze Słowacją w Lille, podjęła decyzję o ich natychmiastowej deportacji.

- Chcą nas deportować, choć są z nami kobiety, które nie brały udziału w żadnych zajściach - poinformował media szef grupy Aleksander Szprygin. Dodał, że nie zgadzają się na żadne rozmowy z funkcjonariuszami policji i czekają na przybycie do Cannes rosyjskiego konsula - czytaj więcej na ten temat.

Więcej o: