0
1
1
Irlandia
Bramki: Hoolahan (48.) Kartki: McCarthy, Whelan - żółta Skład: Randolph - Coleman, O'Shea, Clark, Brady - McCarthy (85. McGeady), Whelan, Hendrick - Hoolahan (78. Keane) - Walters (64. McClean), Long
Szwecja
Bramki: Clark (71. - sam.) Kartki: Nilsson-Lindelof - żółta Skład: Isaksson - Lustig (45. Johansson), Nilsson-Lindelof, Granqvist, Olsson - Larsson, Lewicki (86. Ekdal), Kallstrom, Forsberg - Berg (59. Guidetti), Ibrahimović
W pierwszym spotkaniu grupy E Irlandia zremisowała na Stade de France z reprezentacją Szwecji 1:1. Obie bramki zdobyli Irlandczycy, ale jedna z nich była trafieniem samobójczym.
Pierwsza połowa nie była zbyt ciekawym widowiskiem. Obie drużyny miały kłopot z kreowaniem ofensywnych akcji. Najgroźniejsza sytuacja miała miejsce w 33. minucie spotkania, kiedy Jeff Hendrick oddał bardzo mocny strzał sprzed pola karnego, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

Druga odsłona była zdecydowanie ciekawsza. Irlandia objęła prowadzenie już w 47. minucie. Wes Hoolahan na pełnej szybkości wbiegł w pole karne i strzelił z pierwszej piłki. Andreas Isaksson nie miał żadnych szans, ponieważ uderzenie Irlandczyka było niemal perfekcyjne. 34-letni Hoolahan został najstarszym strzelcem gola podczas Euro 2016.

Stracony gol tylko podrażnił Szwedów. Podopieczni Erika Hamrena ruszyli do ataku. W 70. minucie Zlatan Ibrahimović urwał się obrońcom i zagrał wzdłuż pola karnego, a piłkę do własnej bramki skierował Ciaran Clark, tym samym myląc zdezorientowanego golkipera Irlandczyków. Więcej goli już nie padło.

W grupie E występują również Włosi i Belgowie, którzy zmierzą się o godz. 21:00. Relację z meczu możecie śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Polskie WAG's na meczu Polski z Irlandią. Tak kibicowały m.in. Anna Lewandowska i dziewczyna Milika [ZDJĘCIA]