Euro 2016. Niemcy - Ukraina 2:0. Niemcy mieli problemy, ale wygrali. Pokaz siły naszych rywali

Niemcy pokonali reprezentację Ukrainy 2:0. Bramki dla piłkarzy Joachima Loewa zdobyli Shkodran Mustafi i Bastian Schweinsteiger. Grupowi rywale Polaków pokazali, że prawdziwy sprawdzian dla drużyny Adama Nawałki dopiero nadejdzie.

To był do tej pory jeden z najlepszych meczów podczas Euro 2016 we Francji. Szybkie tempo, piękne zagrania i ofiarne interwencje. Grupowi rywale Polaków pokazali, że prawdziwy sprawdzian dla drużyny Adama Nawałki dopiero nadejdzie. Niemcy pokonali reprezentację Ukrainy, ale piłkarze Mychajła Fomenki potrafili stworzyć kilka bardzo groźnych sytuacji pod bramką Manuela Neuera. Zabrakło tylko skutecznego wykończenia.

Pierwszą groźną akcję stworzyli właśnie Ukraińcy. Konoplianka dostał piłkę przed polem karnym, uderzył z pierwszej piłki, ale Manuel Neuer świetnie obronił strzał 26-letniego skrzydłowego. To właśnie bramkarz Niemców był najlepszym zawodnikiem tego spotkania. Nie popełnił żadnego błędu, a jego interwencje pomogły Niemcom obronić prowadzenie.

Rzut wolny, którego nie było

Niemcy w pierwszych minutach mieli problemy ze złapaniem właściwego rytmu. Brakowało dokładności, a szczelnie ustawiona defensywa Ukraińców nie pozwalała mistrzom świata zbliżyć się pod bramkę Andrija Piatowa. Sytuacja szybko się zmieniła.

Piłkarze Joachima Loewa zaczęli grać zdecydowanie lepiej. W kilka minut stworzyli kilka dobrych szans pod ukraińską bramką, a gola przyniosło im idealne dośrodkowanie Toniego Kroosa i wątpliwy rzut wolny. Zawodnik Realu Madryt dośrodkował piłkę wprost na głowę Mustafiego, a środkowy obrońca Niemców przymierzył w okienko ukraińskiej bramki.

Ambicja Ukrainy

Zawodnicy Fomenki nie zwiesili głów i ruszyli do ataku. Reprezentacja Ukraina pokazała, że w ofensywie ma kim straszyć. W kilku sytuacjach tylko fenomenalne interwencje Neuera ratowały piłkarzy Joachima Loewa. A gdy bramkarz Bayernu Monachium nie dał rady, piłkę z linii bramkowej wybił Jerome Boateng .

Druga połowa zawiodła

W drugiej połowie tempo zdecydowanie spadło. Niemcy grali zdecydowanie uważniej, nie atakowali bramki Piatowa za wszelką cenę. Zdecydowanie częściej zabezpieczali przestrzeń przed własną bramką. Ukraina stworzyła jeszcze kilka sytuacji, ale nie potrafiła zamienić ich na gola. Niemcy w samej końcówce przeprowadzili zabójczy kontratak, który świetnym strzałem wykończył Bastian Schweinsteiger.

Po pierwszych meczach w grupie C prowadzą Niemcy i Polacy, którzy mają na swoim koncie trzy punkty. Reprezentacje Ukrainy i Irlandii Północnej nie mają żadnych punktów, a w następnej kolejce czekają nas mecze Polska - Niemcy (16.06 o godz. 21) i Ukraina - Irlandia Północna (16.06 o godz. 18).