Euro 2016. Francja - Rumunia 2:1. Payet wygrał Francji mecz otwarcia

Dimitri Payet bohaterem Francji! W meczu otwarcia miał asystę i fantastyczną bramkę w 89. minucie, która dała ?Trójkolorowym? zwycięstwo 2:1 w spotkaniu z Rumunią. Gdy schodził z boisko, płakał ze wzruszenia.
Francja
Bramki: Giroud (57.), Payet (89.) Kartki: Giroud - żółta Skład: Lloris - Sagna, Rami, Koscielny, Evra - Pogba (77. Martial), Kante, Matuidi - Griezmann (66. Coman), Giroud, Payet (90. Sissoko)
Rumunia
Bramki: Stancu (65. - karny) Kartki: Chiriches, Rat, Popa - żółta Skład: Tatarusanu - Sapunaru, Chiriches, Grigore, Rat - Stanciu (72. Chipciu), Hoban, Pintilii - Popa (82. Torje), Andone (61. Alibec), Stancu
Francuzi już na samym początku meczu przekonali się, że nikt za darmo trzech punktów im nie da. W 5 minucie Rumuni byli o krok od sensacji. Po rzucie rożnym zakotłowało się pod bramką Llorisa. Nieporozumienie we francuskiej obronie wykorzystał Bogdan Stancu, który miał sporo miejsca i mógł spokojnie wbić piłkę do bramki. W ostatniej chwili Francję uratował Hugo Lloris.

Francuzi w pierwszej połowie też mieli swoje szanse. W 13 minucie Sagna dośrodkował do Griezmanna, piłka odbiła się od rumuńskiego obrońcy, po czym napastnik Atletico Madryt sprytnym strzałem głową trafił w słupek. Po 20 minutach znów szansę miał Griezmann - tym razem zmarnował doskonałe dośrodkowanie od Payeta.

Drugą połowę Rumuni znów zaczęli z animuszem. W 47. minucie znów w piłkę w polu karnym dostał Stancu. Przyjął ją na klatkę piersiową, uderzył z woleja, ale nie trafił w bramkę. To rozjuszyło Francuzów. Akcje zaczął napędzać Payet - to podał do Giroud, to do Pogby, ale defensywa Rumunii ten napór wytrzymywała. Aż do 58 minuty.

Payet znów świetnie dograł piłkę w pole karne. Do dośrodkowania wyskoczyli Tatarusanu i Olivier Giroud, ale to jednak napastnik Arsenalu Londyn ubiegł Rumuna i wpakował piłkę do bramki. Tatarusanu popełnił błąd, źle ocenił tor lotu piłki, minął się z nią.

Siedem minut cieszyli się z prowadzenia Francuzi. Patrice Evra sfaulował w polu karnym Stancu. Rumun pewnie wykorzystał "jedenastkę", Lloris był zaskoczony strzałem.

Trener Didier Deschamps zaczął zmieniać skład, dość odważnie. Ściągnął Griezmanna, w jego miejsce wprowadził Komana. Za Pogbę wszedł Martial. Ale wygraną Francji dał Payet.

W 89. minucie popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego. Strzelił mocno, nie do obrony dla Tatarusanu.

Deschamps zdjął Payeta z boiska minutę przed końcem meczu. Napastnik West Ham United był wzruszony. Płakał schodząc na ławkę rezerwowych.

Francuzi wygrali mecz otwarcia na Euro 2016 z Rumunią 2:1. W drugim meczu grupy A Albania zagra w sobotę o godz. 15 ze Szwajcarią. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!