Sport.pl

Euro 2016. Trener Kamila Glika zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Włoch

Szkoleniowiec Torino Giampiero Ventura obejmie kadrę Włoch po Euro 2016. 68-latek zastąpi na stanowisku Antonio Conte, który podpisał już kontrakt z Chelsea Londyn.
O tym, że Antonio Conte po mistrzostwach Europy opuści stanowisko selekcjonera reprezentacji Włoch było wiadomo od dawna. Były szkoleniowiec Juventusu podpisał już kontrakt z Chelsea Londyn, jedynym pytaniem było: kto go zastąpi?

Wybór prezesa włoskiej federacji piłkarskiej padł na Giampiero Venturę. - Wybraliśmy Venturę, bo ma odpowiednie kwalifikacje i umie pracować z grupą - powiedział Carlo Tavecchio.

Trener podpisał dwuletni kontrakt, który zapewni mu około 1,3 miliona euro pensji za sezon.

68-latek od 2011 roku był trenerem Torino. Jedną z jego kluczowych decyzji w ostatnich latach było mianowanie Kamila Glika na kapitana 'Byków". Obrońca reprezentacji latem 2013 roku został najmłodszym kapitanem w całej Serie A. I jedynym zagranicznym kapitanem obok Javiera Zanettiego. Wówczas 40-letniego piłkarza legendy Inteu Mediolan, który reprezentował barwy Nerazzurrich przez ponad dwie dekady. Zanetti zakończył już karierę, a obecnie jedynym oprócz Glika uhonorowanym opaską cudzoziemcem jest Marek Hamsik, słowacki pomocnik Napoli.

Ventura do tej pory był trenerem od "zadań specjalnych'. Zazwyczaj przejmował drużyny będące w tarapatach i starał się je wyciągać na prostą. Tak było w Lecce, Cagliari, Sampdorii, Udinese, Napoli, Veronie czy w Barii.

Jego ostatni największy sukces to wywalczenie z Torino awansu do Ligi Europy w sezonie 2013/14. Ventura wygrał także derby Turynu z Juventusem 2:1 (25 kwietnia 2015 roku). Dla Torino było to pierwsze takie zwycięstwo od ponad 20 lat!

Dla Ventury to kolejna miła wiadomość w ostatnich dniach. Niespełna tydzień temu ożenił się z Lucianą Lacriolą.

Obecnym selekcjonerem Włoch jest Conte, który przejął zespół po nieudanym mundialu w 2014 roku (Włosi odpadli już po fazie grupowej).

Klopp, Mourinho, Trapattoni Trenowali polskich piłkarzy, czy rozpoznasz kto kogo?[QUIZ]
Zdjęcie Adidas OCHRANIACZE PIŁKARSKIE 11LITE M38636 Zdjęcie Adidas Ochraniacze piłkarskie Ghost Lite AH7762 Zdjęcie Adidas Ochraniacze piłkarskie Ghost Replique AH7773
Adidas OCHRANIACZE PIŁKARSK... Adidas Ochraniacze piłkarsk... Adidas Ochraniacze piłkarsk...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Czy Ventura sprawdzi się w roli selekcjonera?
Więcej o: