Euro 2016. Szkocja przegrywa z Gruzją i traci szansę na drugie miejsce w grupie. Polacy mogą zapewnić sobie baraże!

Reprezentacja Szkocji po fatalnej grze przegrała z Gruzją w Tbilisi 0:1 i zaprzepaściła szansę na zrównanie się punktami z Polakami. Jedynego gola w meczu strzelił w 38. minucie Waleri Kazaiszwili. Jeśli Polska pokona Niemców, a w poniedziałek okaże się lepsza od Gibraltaru, w najgorszym przypadku biało-czerwoni zapewnią sobie baraże.

Od pierwszego gwizdka rumuńskiego sędziego Ovidiu Hategana przewagę mieli gospodarze. Gruzini przeprowadzali więcej składnych akcji, nie dając przy tym szansy na rozwinięcie skrzydeł Szkotom.

Podopieczni Gordona Strachana grali bardzo chaotycznie, tracili dużo piłek i nie potrafili zagrozić gruzińskiej bramce.

W 38. minucie gospodarze skarcili Szkotów. Przytomnym strzałem lewą nogą popisał się Waleri Kazaiszwili, czym wprawił w euforię kibiców na stadionie w Tbilisi. Do końca pierwszej połowy goście nie znaleźli drogi do bramki przeciwnika. Z kolei w drugiej odsłonie zaprezentowali się jeszcze gorzej - wyraźnie podenerwowani tracili wiele piłek, Gruzini z kolei sprytnie szanowali piłkę i nie pozwolili przeciwnikowi na wiele.

Piłkarze Strachana nie dość, że zaprzepaścili szansę na zrównanie się punktami z Polakami, to jeszcze jeśli Irlandia pokona Gibraltar, spadną na trzecie miejsce w grupie D.

W przypadku wygranej biało-czerwonych z Niemcami oraz Gibraltarem w poniedziałek reprezentacja Polski w najgorszym przypadku zapewni sobie miejsce w barażach.