El. Euro 2016. W "polskiej" grupie Szkocja wygrała z Irlandią [PODSUMOWANIE]

W "polskiej" grupie D Szkoci po fenomenalnym rzucie rożnym i golu Shauna Maloneya wygrali 1:0 w Glasgow z Irlandią. Niemcy w Norymberdze wygrali 4:0 z Gibraltarem. Liderem z 10 punktami jest Polska, która zdemolowała w Tbilisi Gruzję 4:0.

W 75. minucie meczu w Glasgow Szkoci wykonywali rzut rożny. Zaczął Ikechi Anya, który podał do Shauna Maloneya, ten oddał do Stevena Fletchera, który efektownie odegrał piętką. Maloney uderzył technicznie i pokonał irlandzkiego bramkarza Davida Forde'a. Szkotów w doliczonym czasie gry uratowała jeszcze poprzeczka.

Szkoci mogli prowadzić już wcześniej, ale w 66. minucie rezerwowy Chris Martin fatalnie spudłował z kilku metrów po podaniu z prawej strony Stevena Naismitha.

W drugim meczu grupy D Niemcy wbili Gibraltarowi cztery gole. Strzelanie w 12. minucie rozpoczął Thomas Muller, który drugą bramkę dołożył 17 minut później. Przed przerwą trafił jeszcze Mario Goetze, ale sensacyjnie mogło zrobić się tuż przed końcem, kiedy Liam Walker z dystansu huknął tak, że z wielkim trudem piłkę wybił Manuel Neuer. W 67. minucie wynik meczu ustalił samobójczy gol rezerwowego Yogana Santosa.

To oznacza, że aż trzy zespoły (Niemcy, Szkocja i Irlandia) po czterech kolejkach mają po siedem punktów. O trzy więcej ma Polska.

Sensacyjne Wyspy Owcze

W innych meczach Portugalia skromnie, bo tylko po bramce Cristiano Ronaldo, pokonała u siebie Armenię. W drugim meczu grupy I Duńczycy wygrali na wyjeździe z Serbią 3:1.

Sensacyjnie zakończył się mecz Grecja - Wyspy Owcze w grupie F. Grecy, prowadzeni przez włoskiego szkoleniowca Claudia Ranieriego, przegrali u siebie 0:1.

Wyniki piątkowych meczów el. Euro 2016:

Grupa D:

Gruzja - Polska 0:4

Szkocja - Irlandia 1:0

Niemcy - Gibraltar 4:0

Tabela grupy D:

Na ME awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz najlepsza z trzecich miejsc (pozostałe zagrają w barażach).