Sport.pl

Euro 2012. Niemieckie media: Skruszyli grecką twierdzę

Niemcy w półfinale Euro 2012! Odnieśliśmy zasłużoną wygraną. W drodze po rekordowe - piętnaste z rzędu - zwycięstwo w meczu o punkty, nasza reprezentacja straciła równowagę tylko na chwilę, gdy do bramki trafił Samaras. Potem wróciła we wspaniałym stylu i teraz czeka na rozstrzygnięcie czwartego ćwierćfinału Anglia - Włochy - napisał ?Kicker?.
4 : 2
Informacje
Euro 2012 - Ćwierćfinały
Piątek 22.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Niemcy
4
Grecja
2
Niemcy pokonali w ćwierćfinale Euro 2012 Greków 4:2, choć mogli wygrać zdecydowanie wyżej. Pełne uznania dla jakości gry drużyny Joachima Loewa są niemieckie media.

Der Spiegel: "Spektakl zabawy piłką nożną"

Przed ćwierćfinałem Euro grecka defensywa była porównywana do granitu i betonu. Po piątkowym meczu wszystkie tego typu opinie należy uznać za absurdalne. Jedyne za co można krytykować jedenastkę Loewa to niedbałość przy okazjach bramkowych. Niemcy mieli ich kilkanaście.

Kicker: "Niemcy skruszyli grecką twierdzę"

Niemcy w półfinale Euro 2012! Odnieśliśmy zasłużoną wygraną. W drodze po rekordowe - piętnaste z rzędu - zwycięstwo w meczu o punkty, nasza reprezentacja straciła równowagę tylko na chwilę, gdy do bramki trafił Samaras. Potem wróciła we wspaniałym stylu i teraz czeka na rozstrzygnięcie czwartego ćwierćfinału Anglia - Włochy

Die Zeit: "Grecja upokorzona"

Zmiany w ataku zwróciły się w postaci wielu okazji bramkowych. Loew dokonał aż czterech zmian, stawiając na najszybszych w kadrze Marco Reusa i Andre Schuerrle. Taktyka okazała się odpowiednia. Z każdą minutą szybcy skrzydłowi zadziwiali grecką obronę. Jedynie Bastian Schweinsteiger był nerwowy i niezdarny.

Bild: "Nikt nas nie zatrzyma! Żadni Anglicy ani inni Włosi"

Czwarty mecz, czwarte zwycięstwo! Loew podjął ryzyko i pokazał ogromną odwagę. W porównaniu z ostatnim meczem - z Danią - dokonał aż czterech zmian. Na ławce posadził zdobywców wszystkich dotychczasowych pięciu bramek w turnieju, co okazało się strzałem w dziesiątkę!Zobacz animacje wszystkich bramek meczu Niemcy - Grecja»


Więcej o: