Sport.pl

Euro 2012. Jak Niemcy zdominowali Greków

Niemcy pokonali Greków 4:2 w ćwierćfinale Euro 2012. Niemal przez całe spotkanie mieli absolutną kontrolę nad tym, co się działo.
4 : 2
Informacje
Euro 2012 - Ćwierćfinały
Piątek 22.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Niemcy
4
Grecja
2
Piłkarze Joachima Löwa rywali zdominowali kompletnie. Mieli aż 660 podań, z których 84 procent było celnych, przy ledwie 218 Greków (57 procent celnych). Jednak do absolutnych rekordzistów Hiszpanów sporo im zabrakło. W spotkaniu fazy grupowej z Irlandią piłkarze Vicente del Bosque podali celnie aż 788 razy (860 wszystkich). Nawet w meczach, które kończyły się po dogrywce nikomu nie udało się to częściej.

Niemcy przy piłce byli przez 67 procent czasu gry, co jest jak na razie najlepszym wynikiem na Euro 2012. Hiszpanie, którzy w swoich meczach piłki rywalom zdają się nie oddawać, w meczu z Irlandią byli przez 66 procent czasu przy piłce, a w spotkaniu z Chorwacją 64 procent.

Niemcy strzelili Grekom cztery gole, oddali aż 24 strzały, z czego 14 było celnych. Aż 10-krotnie wykonywali rzuty rożne, ale po żadnym z nich nie padła bramka. Grecy odpowiedzieli tylko dziewięcioma uderzeniami, z czego pięć było celnych, a jedno zakończyło się bramką. Drugiego gola Grecy zdobyli z rzutu karnego.

 NiemcyGrecja
bramki42
strzały249
strzały celne145
rzuty rożne101
spalone52
faule popełnione910
żółte kartki02
czerwone kartki00
procent posiadania piłki6733
Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
  • "> Jest rekord, którego nawet Lewandowski nie pobije. "Daleko mu do jego geniuszu"
     
  • Hannawald: Stoch wygra Puchar Świata, a Polak będzie czarnym koniem nowego sezonu
  • Jarosław Niezgoda może odejść z Legii Warszawa. Jest zapytanie!
  • Konferencja Sportowiec Amator. Profesjonalnie i nowocześnie o sporcie amatorskim
  • Koledzy mówili Cristiano Ronaldo, że Messi jest od niego lepszy. Miał gotową ripostę