Niemcy na Euro 2012. 100 mecz Podolskiego, ale Oezil najlepszy [OCENY]

Według Sport.pl Mesut Oezil zasłużył na najwyższą notę za mecz Niemców z Danią zakończony remisem 1:1. Najniżej oceniliśmy Bastiana Schweinsteigera.

Tak się kibicuje! Trybuna Kibica otwarta dla wszystkich

Tak ocenialiśmy piłkarzy reprezentacji Niemiec w meczu z Danią:

Neuer 3+ - przy bramce Krohna-Delhiego szans nie miał. Bardzo dobrze zachował się przy strzale Bendtnera, ale wiele do roboty nie miał. Nieco ryzykował wychodząc daleko z bramki, mogło to skończyć się stratą gola.

Lahm 4 - jak zwykle często włączał się w akcje ofensywne na skrzydle. Aktywniejszy w pierwszej połowie. W defensywie bezbłędny.

Badstuber 3+ - miał sporo szczęścia, bo sędzia nie zauważył jego faulu w polu karnym na Bendtnerze. Poza tym, bez większych błędów

Hummels 3+ - nieco spóźniony przy golu strzelonym przez Duńczyków, ale to była jego jedyna wpadka w meczu. Czujny, skuteczny

Bender 4+ - dobrze zastąpił pauzującego za kartki Boatenga. Na prawej obronie większych błędów nie popełnił. 10 minut przed końcem popędził do kontrataku, świetnie zamykał akcję i zdobył swoją pierwszą bramkę w reprezentacji

Schweinsteiger 3 - Mniej widoczny niż w meczu z Holandią. W ataku mniej widoczny, harował w środku pola

Khedira 4 - dobrze włączał się do akcji ofensywnych. Przy dość pasywnie grających Duńczykach mógł częściej angażować się w ataku. Dwa razy dostał dobre podanie od Oezila, ale nie mógł trafić w piłkę

Podolski 4+ - jubileuszowy mecz uświetnił bramką. Choć w reprezentacji gra jak pomocnik, gdy dostanie dobrą piłkę na szóstym metrze wie, jak bezbłędnie umieścić ją w siatce

Oezil 5 - boiskowy generał Niemców. Wie, kiedy przyspieszyć, a kiedy zwolnić. Umiał uwolnić się od swojego obrońcy i zagrać dobre podanie. Miał asystę przy golu Bendera

Mueller 4+ - jego najlepszy mecz na Euro. Hasał po prawym skrzydle, raz po raz nękał obrońców Danii. Często pokazywał się w ataku obok Gomeza. Zabrakło tylko gola

Gomez 3+ - jego pierwszy mecz na Euro 2012 bez bramki, ale miał asystę przy golu Podolskiego. Jednak z każdą kolejną minutą coraz słabszy.