Hiszpania
4
Irlandia
0
Reprezentacja Irlandii przegrała w czwartek w Hiszpanią 0:4 i jako pierwsza pożegnała się z mistrzostwami Europy. Świat zachwyca się jednak postawą jej kibiców, którzy dopingowali swoją drużynę do ostatnich minut meczu.
Kibice Irlandzcy już od początku Euro robią furorę. Mimo, że ich reprezentacja przegrała obydwa spotkania (1:3 z Chorwacją i 0:4 z Hiszpanią) oni są chwaleni przez cały piłkarski świat. Szczególnie imponujące było ich zachowanie w końcówce meczu z Hiszpanią.

W 87. minucie, przy stanie 0:4 po całym stadionie rozległa się irlandzka pieśń "Pola Athenry". Był to irlandzki przebój w latach 70', a od MŚ w 1990 roku stał się nieoficjalnym hymnem irlandzkich kibiców.

"Irlandzcy kibice byli dzisiaj niesamowici. Bez wątpienia w Gdańsku zabraknie dzisiaj piwa" - napisał na Twitterze gwiazdor Liverpoolu z lat 70 i 80 Terry McDermott. "Wielkie uznanie dla kibiców Irlandii za to jak wspierają swoją drużynę. To niewiarygodne" - można było przeczytać u Fabrice'a Muamby. Jego wpis jednym słowem skomentował Robin Van Persie: "Niesamowite". Wypowiedzieć się nie zapomniał również Michael Owen: "Wyobraźcie sobie jacy głośni byliby kibice Irlandii, gdyby mieli powody do radości".

Zachowanie irlandzkich kibiców wzbudziło sympatię u polskich fanów. Gdy w okolicach 25. minuty na stadionie od dłuższego czasu była cisza, znajdujący się na obiekcie Polacy zaintonowali "Polska Biało-czerwoni", natychmiast dołączyli do nich goście z Irlandii.