Sport.pl

Euro 2012. Kobiety, metryka, gwiazda... Trzy rzeczy, które dowiedzieliśmy się o Szwedach

2 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa D
Poniedziałek 11.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Ukraina
2
Szwecja
1
Szwecja przegrała inauguracyjny mecz Euro z Ukraińcami. To przez podeszły wiek? A może winne są kobiety? Sprawdzamy co mogło zawinić i oceniamy dalsze szanse Trzech Koron w turnieju.
1. Szwedzi to piłkarskie dziadki

Aż pięciu zawodników w wyjściowej jedenastce miało co najmniej trzydzieści lat. A trzech rezerwowych, których Erik Hamren wpuścił tego wieczoru na boisko miało - uwaga - w sumie 100 lat! (Elmander 31, Wilhelmsson 33 i Svensson 36). W doświadczeniu nikt tej paki nie przebije, jednak upływu czasu nie da się powstrzymać. Chyba najboleśniej przekonał się o tym twardy jak skała 35-letni defensor Olof Mellberg, który przegrał kluczowy pojedynek z Szewczenką.

2. Hamren wymyślił, że na mecz otwarcia przyjadą do piłkarzy ich kobiety

Z trybun miały dopingować swoich mężczyzn w tym pojedynku, a potem miała być okazja do spotkań i rodzinnego spędzenia czasu. To miało dodatkowo zmotywować zawodników. Nie wiemy czy modelka Helena Seger, partnerka Zlatana Ibrahimovicia była na meczu. Ale Ibra faktycznie grał świetnie. Pozostałym najwyraźniej ta forma motywacji nie służy.

3. Niezaprzeczalną gwiazdą ekipy jest Zlatan Ibrahimović

Były gwiazdor Barcelony, supersnajper włoskiej Serie a zdobył gola, potwierdził swoje wielkie zalety, walczył do samego końca, ale Trzy Korony przegrały. Ktoś kiedyś wyliczył, że Szwedzi w ostatnich latach naprawdę dobrze radzili sobie w wielu meczach, w których "Ibry" akurat brakowało. Przypadek?

4. Nie skreślamy Szwedów

Nie wykluczamy, że oni najtrudniejszy mecz mają za sobą. Ci zawodnicy podobno zawsze walczą do końca co udowodnili w pojedynku z Ukraińcami, których straszyli nawet w doliczonym czasie gry. za kilka dni mecz ze Szwedami zweryfikuje ostatecznie nadzieje Skandynawów. Będzie ciekawie, bo w ekipie Trzech Koron nie brakuje piłkarzy, którzy zęby potracili grając na Wyspach.

Więcej o: