Sport.pl

Czy Luuk de Jong w Krakowie znów strzeli gola jak marzenie? [WIDEO]

- Podanie szło od Denny'ego Landzaata. Zobaczyłem, że za mną stoi Willem Janssen gotowy do uderzenia głową. Ale pomyślałem: "piłka jest dobra, dlaczego by nie spróbować?" - i tak padł jeden z najpiękniejszych goli ostatnich lat strzelonych na stadionie Wisły. Pamiętacie?
0 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa B
Sobota 09.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Holandia
0
Dania
1
Była to ostatnia kolejka fazy grupowej Ligi Europy. Wisła wygrała z Twente 2:1 i wydarła cenny awans, ale de Jong i tak będzie pamiętał tamto spotkanie. Na oficjalnej stronie Twente dokładnie opisuje, jak padła bramka.

W środę miał szansę przypomnieć o sobie kibicom Wisły podczas otwartego treningu reprezentacji Holandii, ale tym razem nie zdobył tak spektakularnego gola.

Podróż do Krakowa i tak może być dla niego sentymentalna. - W Krakowie mieszkamy w tym samym hotelu co wtedy z Twente. Na razie wszystko wygląda bardzo dobrze. Podróż przebiegła wyśmienicie, na lotnisku witała nas grupa polskich dzieciaków. Droga do hotelu wyglądała dokładnie tak samo jak wtedy z Twente. Teraz przyszło nas jednak powitać trochę więcej kibiców - opowiada de Jong.

22-letni napastnik raczej nie ma większych szans w rywalizacji o miejsce w ataku z Robinem van Persie'm, Klaasem-Janem Huntelaarem czy Dirkiem Kuytem, dlatego na razie będzie musiał godzić się z rolą rezerwowego. - Znam swoje miejsce. Muszę cierpliwie czekać, aż coś się wydarzy, np. któryś z napastników dozna kontuzji. Na razie mam nadzieję, że zagram przez kilka minut w końcówkach. Jestem gotowy - zapewnia de Jong na oficjalnej stronie Twente.

Pamiętacie tę bramkę?Więcej o: