Sport.pl

Kibole Wisły Kraków na treningu Holendrów: "Fuck Euro" i "Cracovia to stara kur..."

W trakcie treningu Holendrów kibice ubrani w koszulki Wisły Kraków wywiesili flagę z przekreślonym symbolem Euro 2012 i skandowali "Fuck Euro".
0 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa B
Sobota 09.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Holandia
0
Dania
1
W trakcie treningu Holendrów kibice ubrani w koszulki Wisły Kraków wywiesili flagę z przekreślonym symbolem Euro 2012 i skandowali "Fuck Euro".

Na początku nic nie zapowiadało wulgarnego zachowania. Kilkanaście tysięcy kibiców przywitało wicemistrzów świata i Europy oklaskami. Część była ubrana w pomarańczowe koszulki i tylko czekała, gdy zawodnicy podbiegną pod ich sektor, by zrobić zdjęcia i kolejny raz poklaskać.

Kibole ubrani w koszulki Wisły przyśpiewki zaczęli w 20 minucie treningu. W tym samym momencie wywiesili flagę z przekreślonym symbolem Euro 2012. Na początku część trybun zaczęła klaskać wraz z nimi, ale gdy zorientowali się co śpiewają - przestali.

Zanim kibole dali 'swój popis' zanim Holendrzy rozpoczęli rozgrzewkę na treninguPóźniej grupa kiboli zaczęła śpiewać "Wisła Kraków", "Piłka nożna dla kibiców" i "Ole, Euro pierd...". Następnie odśpiewali... hymn Polski, a później w prymitywny i wulgarny sposób wyzywali Cracovię.

Holendrzy w ogóle nie reagowali na zachowanie trybun i w spokoju ćwiczyli. Tylko co niektórzy czasem klaskali w stronę sektorów wzdłuż których przebiegali.

To największy trening w historii Krakowa. W sobotę do kas trafiło 25 tys. wejściówek, a tłum chętnych czekał na ich otwarcie kilka godzin, by następnie niemal stoczyć bitwę o bilety.

Na początku treningu wydawało się, że dobre kilka tysięcy wejściówek nie zostało wykorzystanych, ale z czasem na trybunach pojawiało się coraz więcej osób i ostatecznie ćwiczenia wicemistrzów świata i Europy oglądało dobrze ponad 20 tys. ludzi. Kibice ożywili się, gdy Holendrzy rozpoczęli tzw. gierki. Wówczas kiboli już nie było słychać.

Więcej o: