Sport.pl

Rozpoczął się największy trening w historii Krakowa. Tysiące kibiców ogląda Holendrów

Wicemistrzowie świata i Europy wybiegli na murawę stadionu Wisły Kraków. Oklaskuje ich kilkanaście tysięcy ludzi.
0 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa B
Sobota 09.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Holandia
0
Dania
1
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »


To największy trening w historii Krakowa, choć spodziewano się jeszcze większej frekwencji. W sobotę do kas trafiło 25 tys. wejściówek, a tłum chętnych czekał na ich otwarcie kilka godzin, by następnie niemal stoczyć bitwę o bilety

Jednak gdy o godz. 17. 30 reprezentacja Holandii wybiegła na murawę, przywitało ich kilkanaście tysięcy ludzi. Wicemistrzowie Europy i świata dostali oklaski, część ludzi nawet wstała z miejsc. Piłkarze byli jednak niezbyt wzruszeni i od razu przeszli do ćwiczeń.

Tymczasem dobrze ponad pół godziny przez rozpoczęciem treningu można było poczuć się jak przed szlagierowym meczem Wisły. Samochody tradycyjnie stały w sznurze na ulicy Reymonta, a ludzie masowo przemieszczali się w stronę stadionu. - Przywiozłam autobus pełen dzieci. Czy możemy tutaj ich wysadzić? - prosiła policjantów pani w średnim wieku.Najtrudniej było pokonać ulicę Reymana, która jest wąską i ciągnie się wzdłuż stadionu. Na przykład dla rowerzystów omijanie pieszych było zdecydowanie trudniejsze niż slalom. - Ścieżka rowerowa? Dziś chyba chodzenie po niej nam wybaczą - śmiał się mężczyzna, który na trening Holendrów przyszedł z żoną i córką.

Część krakowianie posłuchała apeli władz miasta i przyszła na trening w pomarańczowych koszulkach (w takich barwach grają Holendrzy).

W Euro 2012 Holandia...
Więcej o: