Sport.pl

Reprezentacja Włoch już w Krakowie!

Podopieczni selekcjonera Cesare Prandelliego wylądowali na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Podczas Euro 2012 będą chcieli... zamalować świat na niebiesko.
1 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa C
Niedziela 10.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Hiszpania
1
Włochy
1
Już godzinę przed planowanym przylotem Włochów w terminalu przylotów stała już grupka kibiców i dziennikarzy. Na piłkarzy czekał już oficjalny autokar, którym będą poruszać się po Krakowie z napisem "Zamalujmy świat na niebiesko".

Niektórzy przedstawiciele mediów przylecieli do Polski tym samym samolotem co reprezentacja. Kamerzyści w błyskawicznym tempie opuścili pokład, by zdążyć nagrać zawodników na płycie lotniska. Włoską reprezentację witały dzieci ze szkół podstawowych z flagami oraz kilku dziennikarzy. "Mario Balotelli!" krzyczeli uczniowie, ale gwiazdor przeszedł po czerwonym dywanie wprost do autobusu i nawet nie zerknął na młodych kibiców.

- Kraków to doskonały wybór, ale we Włoszech dużo się o tym nie mówi. Mamy problemy z korupcją i tym się głównie zajmują dziennikarze i kibice - podkreśla włoski dziennikarz.

Piłkarze Włoch, którzy podczas Euro 2012 zamieszkają w Wieliczce, prosto z odprawy celnej udali się do autobusu i pojechali na stadion Cracovii. O godz. 19 rozpoczną trening otwarty dla widzów. Według organizatorów na trybunach zasiądzie 10 tys. kibiców.

W poniedziałek do Krakowa dotarła reprezentacja Holandii, która we wtorek przeprowadziła trening otwarty dla mediów. Więcej o profesjonalizmie Arjena Robbena i pozostałych reprezentantów na krakow.sport.pl.

Więcej o: