Sport.pl

Do Auschwitz pojedzie tylko część angielskich piłkarzy. "Wizyta zbyt emocjonalna"

Angielscy odwiedzą muzeum w Auschwitz 6 czerwca. Ale nie wszyscy. Część zamiast do byłego obozu pojedzie do Fabryki Schindlera na Zabłociu.
Angielska Federacja podkreśla, że wizyta w Auschwitz ma ogromne znaczenie dla kadry. David Bernstein, prezes FA ma nadzieję, że odwiedziny w muzeum zwrócą uwagę młodego pokolenia Anglików na problem holocaustu.

Tymczasem, tylko część angielskich piłkarzy stawi się w Auschwitz. Dlaczego? Działacze obawiają się, że pobyt w byłym nazistowskim obozie mógłby negatywnie odbić się na psychice zawodników. O sprawie informują angielskie gazety "The Telegraph" i "Daily Mirror".

Piłkarze, którzy 11 czerwca wybiegną w podstawowej jedenastce w spotkaniu z Francją, zostaną w Krakowie i odwiedzą Fabrykę Oskara Schindlera na krakowskim Zabłociu. Ta wizyta również będzie miała wymiar edukacyjny, ale oszczędzi piłkarzom mocnych przeżyć. Dodatkowo, zawodnicy unikną podróży. Wizyta w byłym obozie - jak wyliczył "The Telegraph" - łącznie z transportem może potrwać nawet siedem godzin. Pobyt w Fabryce Schindlera będzie znacznie krótszy.

Wizyta w Auschwitz i Fabryce Schindlera to nie koniec edukacji Anglików. Pod koniec przyszłego tygodnia najstarsi piłkarze i sztab szkoleniowy spotkają się z byłymi więźniami obozów.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym mieście na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Więcej o: