Sport.pl

Rodziny angielskich piłkarzy nie przyjadą na Euro. Boją się rasizmu

Rodziny czarnoskórych zawodników Theo Walcotta i Alexa Oxlade-Chamberlaina raczej nie wybiorą się na mistrzostwa Europy do Polski i na Ukrainę. - Boją się rasistowskich zachowań - pisze Daily Reporter.
Gazeta przypomina, że angielskie władze ostrzegają przez kibolami ze skrajnie prawicowymi poglądami. Chodzi głównie o chuliganów ukraińskich (w tym państwie Anglicy będą rozgrywali mecze), ale rodzina Walcotta i Oxlade-Chamberlaina nie zamierza przyjeżdżać także do Krakowa, gdzie Anglicy będą mieli bazę i spędzą zdecydowaną większość czasu.

Gazeta przypomina również, że niedawno John Terry, były kapitan reprezentacji Anglii miał obrazić na tle rasistowskim Antona Ferdinanda, obrońcę Queens Park Rangers.

W Daily Reporter można również przeczytać, że angielscy zawodnicy zaraz po przylocie do Polski pojadą do Auschwitz. - Futbol może być część edukowania społeczeństwa na temat nietolerancji w wielu formach - powiedział David Bernstein, prezes angielskiej federacji piłkarskiej.

Wizytę w Auschwitz zaplanowali również Włosi, Holendrzy (obie reprezentacje zamieszkają w Krakowie) i Niemcy (mają bazę w Gdańsku).

Który z mieszkających w Krakowie piłkarzy zostanie gwiazdą Euro 2012?
Steven Gerrard (Anglia)
10%
248 głosów
Wayne Rooney (Anglia)
12%
296 głosów
Ashley Young (Anglia)
8%
209 głosów
Robin van Persie (Holandia)
18%
448 głosów
Arjen Robben (Holandia)
9%
221 głosów
Wesley Sneijder (Holandia)
8%
194 głosów
Mario Balotelli (Włochy)
7%
186 głosów
Gianluigi Buffon (Włochy)
8%
197 głosów
Antonio Cassano (Włochy)
9%
215 głosów
ktoś inny
11%
270 głosów
Więcej o: