Sport.pl

Euro 2012. Angielski tabloid straszy kibiców izbami wytrzeźwień

W ubiegłym tygodniu angielski brukowiec ?The Sun? opublikował artykuł, w który doszczętnie skrytykował stadion i bazę Hutnika Kraków, gdzie Anglicy będą trenować podczas Euro 2012. Tym razem inna angielska bulwarówka nie pozostawiła suchej nitki na... polskich i ukraińskich izbach wytrzeźwień.
Dziennikarze "Daily Mirror" ostrzegają angielskich fanów, którzy wybierają się do Krakowa: jeśli jesteś nietrzeźwy, lepiej unikaj spotkań z policją. Informują, że grozi im 24-godzinny pobyt w izbie wytrzeźwień albo kara w wysokości 80 funtów.

Nawet angielskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych miało podobno ostrzec kibiców, że polscy policjanci ostro reagują na spożywanie alkoholu na ulicach. Pobyt w izbie wytrzeźwień może być, zdaniem gazety, przerażającym przeżyciem. Tabloid opisuje przypadek 32-letniego Anglika, mieszkańca Warszawy, który został przywiązany do łóżka pasami, a następnie oblany kubłem zimnej wody. Publikuje też wymowne zdjęcia.

Jeszcze gorsze w skutkach może być jednak podpadnięcie ukraińskiemu policjantowi. Gazeta przywołuje nawet przypadki śmierci spowodowane złym stanem sanitarnym izb i brakiem odpowiedniej opieki medycznej. Jako przykład tabloid podaje izbę w Kijowie, która porządnego remontu nie pamięta od... 140 lat.

Angielska bulwarówka koncentruje się nie tylko na fatalnych warunkach sanitarnych, ale przede wszystkim na rzekomym okrucieństwie ukraińskich policjantów. Gazeta przywołuje raport Amnesty International. Czytamy w nim, że każdy, kto wygląda "inaczej" jest narażony na dodatkowe kontrole policji czy próby wymuszenia łapówki.

Więcej o: