Sport.pl

Pokonał 7 Ironmanów na 7 wyspach w... 7 dni!

Co można robić przez tydzień na Wyspach Kanaryjskich? Relaksować się na plaży, delektować likierami bananowymi, szaleć w parku wodnym Siam Park lub... ukończyć 7 Ironmanów, na 7 wyspach w 7 dni. Patricio Doucet wybrał tę drugą opcję. I jest pierwszym człowiekiem na świecie, który tego dokonał.
Patricio Doucet Patricio Doucet planetatriatlon.com

Kim jest Patricio Doucet?

Ma 39-lat. Urodził się w Argentynie. Od 2000 r. mieszka w Hiszpanii. Jako nastolatek przez kilka lat trenował kolarstwo torowe. Później jednak ze sportem nie miał zbyt wiele wspólnego. Jak sam tłumaczy, na południe Europy ściągnęła go głównie przepyszna hiszpańska kuchnia. Niestety, brak regularnego ruchu i zbyt częsta paella na talerzu, zrobiły swoje. W krótkim czasie przytył z 74 do 94 kg.

Gdy sytuacja na wadze zaczęła się wymykać spod kontroli, w porę się otrząsnął i postawił na sport. Zaczął od pokonywania długich dystansów na rowerze, a później biegał i pływał. W efekcie po dwóch latach intensywnego treningu, zaczął przygotowania do pierwszego Ironmana (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu).

Patricio tak się rozhulał, że obecnie ma na koncie kilka oficjalnych Ironmanów, a w ubiegłym roku "trzasnął" Ultramana w Walii, w którym zajął czwarte miejsce (10 km pływania, 421 km na rowerze i 84 km biegu). Startował tam razem z Adamem Sułowskim, znanym jako "Strąk Manem", weganem i ultratriathlonistą

Patricio Doucet Patricio Doucet facebook.com

7 Retos, 7 Islas

To nazwa ostatniego szalonego wyzwania, z którym Argentyńczyk postanowił się zmierzyć. Przez siedem dni, na siedmiu Wyspach Kanaryjskich, pokonał siedem dystansów Ironman (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu, dzień w dzień)!

Celem Douceta było zbiórka pieniędzy dla Stowarzyszenia Tinguafaya Lanzarote, które zajmuje się mały dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną.

Patricio Doucetfacebook.com

Patricio Doucet Patricio Doucet facebook.com

Z El Hierro na Lanzarote

Za każdym razem mógł liczyć na pomoc ze strony znajomych, którzy towarzyszyli mu w trakcie niezwykłego wyzwania.

Przygodę Doucet rozpoczął z najmniejszej wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich El Hierro. W kolejnych dniach zmagał się ze swoimi słabościami na: La Gomerze, La Palmie, Teneryfie, Gran Canari, Fuerteventurze, a całą wyprawę zakończył na Lanzarote, gdzie na co dzień mieszka.

d

Patricio Doucet na mecie ekstremalnego wyzwania Patricio Doucet na mecie ekstremalnego wyzwania lanzaroteinformation.com

26,6 km pływania, 1,260 km na rowerze i 295,4 km biegu

Na trasie ostatniego etapu mógł liczyć na wsparcie rodziny i przyjaciół, którzy na mecie zgotowali mu efektowną owację.

W sumie przez siedem dni Doucet przepłynął 26,6 km, przejechał na rowerze 1,260 km i przebiegł 295,4 km! Jest pierwszym sportowcem, któremu udało się ukończyć morderczy challenge. Wcześniej m.in. dwukrotnie próbował dokonać tej sztuki Josef Ajram, świetny trathlonista z Barcelony, ale za każdym razem wycofywał się z trasy.

Tym samym Patricio Doucet dołączył do grona ekstremalnych sportowców, dla których prawdopodobnie nie ma rzeczy niemożliwych.