Jetman, czyli człowiek rakieta

IL
12.11.2015 16:33
Jetman

Jetman (źródło: youtube.com)

Yves Rossy na samodzielnie skonstruowanych skrzydłach jest w stanie osiągać prędkość 300 km/h godzinę. Przeleciał nad kanałem La Manche, Alpami, Wielkim Kanionem Kolorado. Po co? - To spełnienie moich dziecięcych marzeń - mówi sławny Jetman.

Yves Rossy jest pilotem wojskowym i jednocześnie pierwszym człowiekiem, który w 2008 roku na "własnych" skrzydłach przeleciał nad kanałem La Manche. Skrzydła skonstruował sam, a kierunek lotu regulował wyłącznie ruchami ciała.

W 2011 roku podjął się kolejnego, kaskaderskiego wyczynu - powietrznej podróży nad Wielkim Kanionem Kolorado. W czasie 8-minutowego lotu osiągnął prędkość 300 km/h.

Jetman Alain ERNOULT

Obecnie Jetman ma na swoim koncie wiele lotniczych wypraw. Konstrukcja jego skrzydeł  wykonana jest z włókna węglowego. Jetpack zaopatrzony jest w cztery silniki odrzutowe i waży ok. 60 kg. Pilot steruje torem lotu za pomocą ruchów ciała. Tym samym zbliżył się odwiecznego marzenia ludzi - latania.

Zobaczcie, oto Jetman - Yves Rossy oraz Vince Reffet:


Komentarze (5)
Zaloguj się
  • top.banana

    Oceniono 10 razy 8

    Jeśli w przyszłości taki sprzęt się upowszechni niebo nad nami pełne będzie ludzi-odrzutowców, będą latać po pijaku, zderzać się, spadać, ciekawie będzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze