Agnieszka Radwańska wycofała się z turnieju w Tokio

US Open 2017. Agnieszka Radwańska

US Open 2017. Agnieszka Radwańska (JASON DECROW/AP)

Agnieszka Radwańska (WTA 11) z powodu choroby zrezygnowała ze startu w turnieju w Tokio (pula 1 mln dol.).

W swojej karierze w turnieju w Tokio trzy razy grała w finale, dwa razy go wygrywając, po raz ostatni w 2015 roku. Przed rokiem doszła do półfinału. W tegorocznym turnieju Polka była rozstawiona z numerem 6. W pierwszej rundzie miała grać z zawodniczką z kwalifikacji, ale w niedzielę późnym wieczorem się z gry wycofała. Powód? Grypa.

Dla Polki to już piąty turniej w tym sezonie, z którego się wycofała. Radwańska nie zagrała z powodu kontuzji stopy w Madrycie i Rzymie, a infekcja wykluczyła ją ze startów w 's-Herogenbosch i Birmingham, czyli turniejach przygotowujących do startu w Wimbledonie.

Radwańska chce się wykurować na kolejne starty w Azji. W planach ma jeszcze grę w Wuhanie, Pekinie, gdzie rok temu wygrała, i Hongkongu. Jeśli nie chce jeszcze niżej spaść rankingu WTA, musi zdobyć podczas azjatyckiego tournee sporo punktów.

W głównej drabince turnieju w Tokio jest za to inna Polka - Magda Linette, która przeszła kwalifikacje. W pierwszej rundzie zagra z Darią Gawriłową.

Tomasz Hajto w "Wilkowicz Sam na Sam": "Po 16 latach wywalczyliśmy awans i wszyscy żeśmy zwariowali"

Zobacz także
  • Robert Lewandowski i Donatan zaprezentowali wspólny teledysk - 'Mansa Musa' Robert Lewandowski i Donatan zaprezentowali wspólny utwór. Zobacz jak wygląda teledysk do piosenki "Mansa Musa"
  • Apartamenty Robert Lewandowski znów inwestuje! Apartamenty w Świnoujściu
  • Robert Lewandowski inwestuje w polską firmę. Samurai Labs walczy z przemocą w internecie

Najnowsze informacje