Biegi narciarskie. Jedenaste miejsce Kowalczyk w Kuusamo

• sobota, 01 grudnia 2012
  • Bjoergen wygrywa kolejne zawody w Kuusamo. Norweżka zdeklasowała rywalki, przebiegła 5 km łyżwą w czasie 12:02.9 o prawie 23 sekundy szybciej niż druga Amerykanka Kikkan Randall i o 24 i pół sekundy szybciej od Rosjanki Julii Czekaliewej, która zajęła trzecie miejsce. Justyna Kowalczyk kończy zawody na 11. miejscu ze stratą 43.9 sek do Norweżki. Paulina Maciuszek zajęła 30. miejsce, Sylwia Jaśkowiec 33. miejsce, a Kornelia Kubińska była 49.

• PILNE

Kowalczyk przecięła właśnie linię mety. Mina niezbyt zadowolona. Jej czas to 12:46.8. O 21.2 sek wolniejszy niż Randall.

• Kowalczyk będzie walczyć o pozycję w pierwszej dziesiątce, ale na zwycięstwo dziś nie ma szans. Na drugim pomiarze czasu w tej chwili jest dziewiąta.

• Marit Bjoergen najszybsza na pierwszym pomiarze czasu. O prawie 11 sekund szybsza od Kowalczyk.

• A wśród zawodniczek, które ukończyły zawody najszybsza w tej chwili jest Amerykanka Kikkan Randall (12:25.6).

• Niestety Kowalczyk daleko na drugim pomiarze czasu. Aż 14.1 sekundy straty do Johaug.

• Bjoergen wystartowała. Niedługo powinna zameldować się na pierwszym pomiarze czasu.

• Na pierwszym pomiarze czasu Kowalczyk jest czwarta. Najszybsza na tym odcinku była Johaug, do której Polka traci 3.1 sekundy.

• Tuż za Kowalczyk wystartowała Sylwia Jaśkowiec. Za chwilę ruszy Marit Bjoergen. W tej chwili pierwsza trójka wygląda następująco: 1. Czekaliewa 2. Johaug 3. Skofterud

• Kowalczyk już na trasie!

• Steira już nie ma najlepszego czasu. Najszybsza jest Julia Czekaliewa z czasem 12 minut i 27 sekund. A teraz startuje Kowalczyk!

• Na trasę ruszyła Therese Johaug. Kowalczyk rozpocznie zawody za dziesięć minut.

• Steira (na zdj. w środku) już na mecie. Na razie jest najszybsza. Jej czas to 12 minut i 40 sekund.

• Póki co na trasę ruszyło 30 zawodniczek. Najszybsza na pierwszym pomiarze czasu jest Norweżka Kristin Stoemer Steira.

• Oprócz Kowalczyk zobaczymy dziś jeszcze trzy Polki - Sylwię Jaśkowiec, Kornelię Kubińską oraz Paulinę Maciuszek.

• Pamiętajmy, że Kowalczyk powoli się rozkręca i zazwyczaj ma słabszy początek sezonu. Co nie oznacza, że dziś nie może nas pozytywnie zaskoczyć.

• Zawody rozpoczną się o 10. Kowalczyk wystartuje z numerem 86 dokładnie o godzinie 10:43.

• Sama Justyna jest dobrej myśli.

PŚ w Kuusamo. Kowalczyk: Porównując do inauguracji, to niebo a ziemia

Po zawodach w fińskim Kuusamo Justyna Kowalczyk jest zadowolona z poprawy, do jakiej doszło od czasu pierwszego startu w tym sezonie. W półfinale sprintu Polka zajęła trzecie miejsce i zabrakło jej 0,1 sekundy, by awansować. - Porównując moje bieganie z Gaellivare, gdzie zajęłam 27. miejsce, i występ tutaj, to niebo a ziemia. Sami zresztą widzieliście różnicę - powiedziała Kowalczyk.

• Kowalczyk zajmuje obecnie 12. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i do prowadzącej Bjoergen traci aż 114 punktów. Jej trener Aleksander Wierietelny jednak uspokaja.

Biegi narciarskie. Wierietielny: Forma Justyny pójdzie jeszcze w górę. I to zdecydowanie

Justyna Kowalczyk zajęła siódme miejsce w sprincie stylem klasycznym w Kuusamo. - Oceniam ten start na siódemkę, ale trudno powiedzieć, w jakiej skali - powiedział po zawodach trener naszej zawodniczki Aleksander Wierietelny.

• Po kiepskiej inauguracji sezonu i zajęciu dopiero 27. miejsca w wyścigu na 10 km łyżwą w Gaellivare, Justyna Kowalczyk stara się odrabiać straty w fińskim Kuusamo. W piątek zabrakło jej 0,1 sek by znaleźć się w finale sprintu, który wygrała Marit Bjoergen. Czy dziś w biegu na 5 km stylem dowolnym będzie lepsza od swojej głównej rywalki?