Australian Open. Radwańska już jest w drugiej rundzie [ZAPIS RELACJI]

1 : 2

• wtorek, 17 stycznia 2017
  • Agnieszka Radwańska (WTA 3) pokonała w I rundzie Australian Open Cwetanę Pironkową (WTA 64) w trzech setach 6:1, 4:6, 6:1. Jej kolejną rywalką będzie chorwacka tenisistka Mirjana Lucic-Baroni, która wygrała we wtorek z Chinką Qiang Wang 4:6, 6:3, 6:4.

• 1:6, 6:4, 1:6 - gem, set i mecz dla Radwańskiej! Polka zakończyła mecz z Cwetaną Pironkową asem!

• 1:6, 6:4, 1:5 Siatka pomogła Radwańskiej przy decydującym punkcie, ale Polka miała tego gema pod kontrolą. I znów ma przewagę dwóch przełamań. Radwańska będzie teraz serwować na zwycięstwo w meczu.

• 1:6, 6:4, 1:4 Pironkowa odrobiła jedną stratę przełamania, ale Radwańska ciągle z przewagą w trzecim secie.

• 1:6, 6:4, 0:4 Solidna przewaga Radwańskiej. Pironkowa przełamana po raz drugi. Tym razem Polka dokonała tego świetnym returnem wzdłuż linii bocznej.

• 1:6, 6:4, 0:3 Wszystko wróciło do normy? Na to wygląda. Radwańska dominuje, nie popełnia aż tylu błędów co w drugim secie i sprawia wrażenie, jakby odzyskała kontrolę nad grą.

• 1:6, 6:4, 0:2 Pironkowa rozdaje prezenty. Przy break poincie popełnia podwójny błąd serwisowy. Polka prowadzi z przewagą przełamania.

• 1:6, 6:4, 0:1 Dobry początek trzeciej partii dla Radwańskiej. Wpadki przy własnym podaniu nie było.

• 1:6, 6:4 - gem i set dla Pironkowej. Radwańska na własne życzenie przegrywa gema przy podaniu Bułgarki. Niedokładne skróty, ryzykowne returny się nie opłaciły.

• 1:6, 5:4 Dobry gem Radwańskiej. Polka grała cierpliwie, nie ryzykowała, czekała na błędy Pironkowej. I się doczekała. Teraz musi przełamać podanie rywalki, by przedłużyć drugiego seta.

• 1:6, 5:3 Sytuacja zrobiła się nieciekawa. Pironkowa wygrała swój gem serwisowy i jest blisko wygrania drugiego seta.

• 1:6, 4:3 Strasznie dziwny set. Na razie obie tenisistki obroniły tylko po jednym swoim podaniu. Teraz swój gem serwisowy przegrała Radwańska.

• 1:6, 3:3 Radwańska znów odrobiła stratę przełamania.

• 1:6, 3:2 Niestety, Radwańska nie utrzymała swojego podania. Dość łatwo przegrała swój gem serwisowy.

• 1:6, 2:2 Co to była za akcja! Radwańska wygrywa akcję po zagraniu między nogami. Polka wygrywa gema na sucho.

• 1:6, 2:1 Radwańska obroniła dwa break pointy, a gema zakończyła asem. Sytuacja opanowana? Oby.

• 1:6, 2:0 Radwańska bez punktu w drugim secie. Dwa gemy przegrane do zera, początek drugiej partii przespany przez Polkę.

• 1:6, 1:0 Bardzo źle zaczął się drugi set dla Radwańskiej. Polka przegrała swoje podanie do zera.

• 1:6 - gem i set dla Radwańskiej. Polka trzeci raz przełamała podanie Bułgarki. Wykorzystała drugą piłkę setową. W pierwszej partii zbytnio się nie namęczyła. Wygrała ją w 28 minut.

• Jeśli Radwańska wygra to w II rundzie Australian Open jej rywalką będzie chorwacka tenisistka Mirjana Lucic-Baroni, która wygrała we wtorek z Chinką Qiang Wang 4:6, 6:3, 6:4.

• 1:5 Radwańska wygrywa piątego gema z rzędu. Drugi raz bez straty punktu.

• 1:4 Pironkowa zaskakuje tym, że nie wykorzystuje swojej przewagi siły. Radwańska gra cierpliwie, czeka na błędy rywalki. No i po raz drugi przełamała rywalkę.

• 1:3 Pironkowa nie ma pomysłów na to, jak skutecznie odgrywać po slice'ach Radwańskiej. Polka niejako zmusza rywalkę do błędów.

• 1:2 Radwańska przełamuje Pironkową. Polka najpierw nie dała się zaskoczyć przy siatce, a w kolejnej akcji odpowiedział pięknym returnem tuż przy linii bocznej.

• 1:1 Radwańska wygrywa gem "na sucho", czyli bez straty punktu. Polka zagrała kilka "specjalności zakładu", czyli kombinacyjnej gry, na którą rywalka nie miała odpowiedzi.

• 1:0 Pironkowa broni swojego podania. Radwańska wygrała pierwszą piłkę, ale potem rywalka odpowiedziała asem i wygrała trzy kolejne punkty.

• Zaczynają! Pierwsza serwuje Pironkowa.

• Pironkowa w Australian Open radzi sobie kiepsko. Jeszcze nigdy w karierze nie przeszła drugiej rundy.

• Radwańska z Pironkową grała do tej pory 12 razy, wygrała z nią dziewięciokrotnie. Ostatni ich mecz na swoją korzyść rozstrzygnęła Bułgarka - a było to w kuriozalnych okolicznościach i deszczowych warunkach podczas ostatniego Rolanda Garrosa.

• Radwańska ma udany początek sezonu. Doszła do ćwierćfinału turnieju w Shenzen i grał w finale w Sydney, w którym przegrała z Johanną Kontą.

• Tegoroczne Australian Open jest 43. turniejem wielkoszlemowym z rzędu, w którym wystąpi Polka. Więcej turniejów tej rangi z rzędu mają tylko jej dzisiejsza rywalka Pironkowa (45) oraz Jelena Janković (53).

• Radwańska po raz 11. w karierze jest w głównej drabince Australian Open. Dwa razy dochodziła do półfinału (2015, 2016,), cztery razy grała w ćwierćfinale (2008, 2011, 2012, 2013).

• W puli nagród Australian Open jest 50 mln dol. Zwycięzcy turniejów męskiego i żeńskiego mogą dostaną z tego 3,7 mln dol., singliści i singlistki odpadające w I rundzie dostają 50 tys. dol.

• Radwańska jest ostatnią polska singlistką w Australian Open. We wtorek rano odpadła Magda Linette, która przegrała z Mandy Minellą z Luksemburga 5:7, 4:6. W turnieju nie ma też już Jerzego Janowicza.

• Rozstawiona z numerem 3. Agnieszka Radwańska w I rundzie Australian Open mierzy się z Bułgarką Cwetaną Pironkową (WTA 64.)