WTA Pekin. Agnieszka Radwańska pewnie wygrała z Chinką Qiang Wang [ZAPIS RELACJI]

2 : 0

• niedziela, 02 października 2016
  • KONIEC MECZU

W II rundzie Agnieszka Radwańska zmierzy się z Rosjanką Jekateriną Makarową (WTA 37). Przed tygodniem w Wuhan Polka pokonała ją 6:4, 6:1. Zapraszamy na kolejne relacje na żywo w Sport.pl.

• PILNE

6:2, 6:2 Gem, set, mecz! Czwartego meczbola Polka już nie zmarnowała, Wang pomogła błędem. Po godzinie i 25 minutach Radwańska jest w II rundzie.

• II set

6:2, 5:2 Co za gem! Prawie 10 minut. Radwańska miała trzy meczbole, ale nie skończyła. Za to Wang miała pięć okazji na przełamanie i udało się jej wygrać gema i przedłużyć mecz. Teraz serwis Chinki.

• II set

6:2, 5:1 Kolejne przełamanie! Radwańska bardzo blisko awansu do II rundy. Tam już czeka Rosjanka Jekaterina Makarowa.

• II set

6:2, 4:1 Radwańskiej przytrafiają się proste błędy, ale i tak potrafi wygrywać kolejne gemy. Czy Wang stać na odwrócenie losów tego meczu?

• II set

6:2, 3:1 Wang wciąż niezmordowana. Tego gema wygrała do 15.

• II set

6:2, 3:0 Bardzo długi gem. Wang miała trzy szanse na przełamanie serwisu Radwańskiej, ale nie wykorzystała ani jednej.

• II set

6:2, 2:0 Znów przełamanie dla Polki, tym razem do 15. Skończyło się baaardzo długą wymianą, ok 30 uderzeń, w której Wang popełniła błąd i zagrała w aut.

• II set

6:2, 1:0 Szybki gem na otwarcie drugiego seta, Radwańska wygrała do 15.

• PILNE

I set

6:2 Długi, wyrównany gem. Chinka miała okazje, by go skończyć, a Radwańska dwa setbole. Drugiego wykorzystała, przypominając, że w technicznych uderzeniach jest najlepsza na świecie. Wygrała seta!

• I set

5:2 Radwańska wygrała gema do 30 i teraz rywalka będzie serwować pod presją.

• I set

4:2 Radwańska prowadziła już 40:0, ale Chinka dwa razy się obroniła. Skapitulowała dopiero przy trzecim break-pointcie uderzając w siatkę.

• PILNE

I set

3:2 Wang gra dużo lepiej. Chwilami prawie jak w transie - przebija wszystko na drugą stronę siatki. Radwańska też jej pomogła, przy stanie 0:30 nie kończąc akcji w prostej sytuacji. Przełamanie.

• I set

3:1 Wang w końcu pokazała kilka kolejnych ładnych akcji i po grze na przewagi wygrała pierwszego gema.

• I set

3:0 Kolejny szybki gem. Radwańska świetnie czuje kort, w pełni panuje nad wymianami. Punktuje przy siatce. Wang poprosiła o konsultację z trenerem.

• Radwańska w Pekinie gra po raz dziewiąty. W 2011 roku wygrała cały turniej, poza tym była w finale w 2009 (porażka z Kuzniecową) i w półfinałach w 2013 (porażka z Sereną Williams) i 2015 roku (porażka z Garbine Muguruzą).

• I set

2:0 Radwańska bez problemów przełamała serwis Wang. Wygrała gema do 15. Chinka chyba poddenerwowana, przytrafiają jej się proste błędy.

• Radwańska w dwóch ostatnich turniejach doszła do półfinału w Tokio (przegrała z Karoliną Woźniacką) i ćwierćfinału w Wuhan (odpadła po meczu ze Swietłaną Kuzniecovą).

• I set

1:0 Radwańska wygrała gema do 30. Chinka dobrze biega, gra ambitnie, ale umiejętnościami Polce nie dorównuje.

• I set

0:0 Zaczynają. Serwuje Radwańska.

• Rywalką Polki w I rundzie jest 70. w rankingu WTA Chinka Qiang Wang. Radwańska grała z nią dotąd dwa razy i oba mecze wygrała w dwóch setach.

• W zeszłym roku Agnieszka Radwańska doszła w Pekinie do półfinału, w 2011 roku wygrała zaś cały turniej. Jak spisze się teraz?