1 : 2
Komentarze
Od?wie?
34
Radwańska dobrze zaczęła mecz. W pierwszym secie Polka przeważała na korcie, wykorzystywała masę błędów rywalki, która skupiała się na sile uderzeń, a nie na celności. Rawdańska wygrała set 6:3.

W drugim secie Amerykanka zaczęła trafiać w kort. Udało jej się przełamać serwis Radwańskiej, zdobyła trzy gemy z rzędu i wygrała set 6:4. Polka grała pasywnie, oddała inicjatywę rywalce. Zepchnięta w głąb kortu nie radziła sobie z atomowymi uderzeniami rywalki.

Trzeci set Polka zaczęła od zwycięstwa przy swoim serwisie, a rywalkę zaczęły łapać skurcze. Po jednym z ataków zawyła z bólu i padła na kort. Długo się nie podnosiła, pomocy udzielali jej lekarze, nogi miała obłożone lodem. Sędziowie ukarali Hampton stratą dwóch gemów, ale Hampton próbowała jeszcze wrócić do gry. Skurcze okazały się zbyt silne, Amerykanka musiała poddać mecz.

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Julia Goerges - Victora Azarenka.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

0:3 - krecz Hempton. Rywalka nie jest w stanie kontynuować gry. Agnieszka Radwańska awansuje do ćwierćfinału.

0:3 Hampton straciła dwa gamy przez to, że zbyt długo nie podnosiła się z kortu. Ale teraz serwuje.

Hampton wstaje i wraca do gry.

20:50 Radwańska protestuje. Twierdzi, że jeśli rywalka ma skurcze, nie powinna móc korzystać z pomocy medycznej. A jeśli to coś poważnego, to powinna poddać mecz.

Kontuzja Hampton! Po jednym z ataków Amerykanka zawyła z bólu i padła na kort. Teraz udzielana jest jej pomoc medyczna.

0:1 Hampton zdobyła pierwszy punkt w trzecim secie, ale Radwańskiej udało się obronić swoje podanie.

II set:

6:4 - Radwańska przegrała seta z Hampton. O awansie do ćwierćfinału zdecyduje trzeci set. Polka jest zbyt pasywna, oddała rywalce inicjatywę, dała się zepchnąć do obrony.

5:4 Hampton nadal zdarza się przesadzić z siłą uderzeń, dlatego Radwańska przy swoim serwisie wygrywa gema. Teraz serwować będzie Amerykanka, Polka musi przełamać jej podanie, by nie przegrać seta.

5:3 Amerykanka o krok od wygrania drugiego seta. Znów wygrywa przy swoim serwisie.

4:3 Świetna odpowiedź Radwańskiej! Polka też wygrywa przy swoim serwisie do zera.

4:2 Radwańska przegrywa gem do zera przy serwisie Hampton. Amerykanka wygrała trzy kolejne gemy i prowadzi w drugim secie.

3:2 Hampton przełamuje Radwańską! Polka ma coraz większe problemy z grającą coraz agresywniej Amerykanką. Ta czuje się coraz pewniej na korcie, coraz rzadziej się myli.

2:2 Radwańska nie wykorzystała szansy na przełamanie rywalki, choć prowadziła 40:30.

1:2 Radwańska po raz czwarty w meczu serwuje asa. W drugim secie na razie bez przełamań.

1:1 Hampton wygrywa gem przy swoim podaniu, po raz kolejny imponuje agresją w grze.

0:1 Radwańska obroniła swój serwis, choć Hampton gra coraz lepiej w defensywie, dobrze odczytuje zagrania Polki, ale Polka zwycięża.

I set:

3:6 - set dla Radwańskiej. Polka po raz trzeci przełamała serwis Amerykanki. Hampton prowadziła już 40:30, ale przez serię niewymuszonych błędów przegrała w kolejnym gemie.

3:5 Hampton przełamuje Radwańską. Amerykanka zaskakuje Polkę już nie tylko siłą, ale i uderzeniami przy linii, do których Radwańska nie daje rady dobiec.

2:5 Amerykanka po raz drugi wygrała gem przy swoim serwisie. Radwańska będzie serwować na zwycięstwo w pierwszym secie.

1:5 Hampton prowadziła już 40:15 przy serwisie Polki, ale Radwańskiej po raz kolejny udało się obronić swoje podanie. Polka długo nie potrafiła wygrać gema przy przewadze, bo rywalka ambitnie dobiegała do każdej piłki. Gem zakończyła udanym dropszotem.

1:4 Hampton zagrała, o ile to możliwe, jeszcze agresywniej i tym razem przyniosło to skutek. Amerykanka po raz pierwszy w meczu obroniła swój serwis.

0:4 Hampton nie ma innego pomysłu na Radwańską niż silne uderzenia przy końcowej linii. Polka potrafi zaskoczyć rywalkę skrótem lub dropszotem. Po raz drugi wygrywa przy swoim serwisie, w pierwszym secie prowadzi już 4:0.

0:3 Radwańska po raz drugi przełamuje Hampton. Polka ma trochę problemów z grającą siłowo rywalką, ale Amerykanka popełnia zbyt wiele błędów by nawiązać walkę.

0:2 Radwańska przegrywała 30:40, ale rywalka znów zaczęła popełniać błędy. Najpierw nie wyszedł jej wolej, chwilę później zepsuła skrót za siatkę.

0:1 Bardzo łatwy pierwszy gem dla Polki. Ma mocny serwis, ale w kort nie trafia. Hampton trzy razy zagrała w siatkę.

Gramy! Pierwsza serwuje Jamie Hampton.

19:00 Tenisistki już na korcie. Trwa rozgrzewka, za chwilę początek spotkania.

18:55 Początek meczu około godz. 19.

Przed meczem:

20-letnia Amerykanka pochodzi z Alabamy, była mistrzynią USA do lat 18, ale w wielkim tenisie stawia pierwsze kroki. - Nieprzewidywalna dziewczyna, gra mocne, długie piłki, stara się wypychać przeciwniczki z kortu. Jako juniorka zapadała w pamięć - stwierdził trener Tomasz Wiktorowski, który jest w Kalifornii z Radwańską.

Polka w zeszłym roku rozbiła Hampton 6:0, 6:1. W tym sezonie jest regularna jak szwajcarski zegarek, nie miewa wpadek. Nie przegrała z nikim poza liderką rankingu Viktorią Azarenką, która ograła ją w Sydney, Australian Open i Dausze. Z Białorusinką Polka może zmierzyć się również w ćwierćfinale imprezy w Indian Wells.