WTA w Kuala Lumpur. Radwańska w ćwierćfinale. Dwa mecze jednego dnia

2 : 0
Komentarze
Od?wie?
14
Polka w pierwszym secie nie mogła wejść w rytm i już po kilkunastu minutach set mógł się skończyć na korzyść Karoliny Pliskowej. Czeszka głownie dzięki świetnemu serwisowi prowadziła już 4:1, by przegrać pięć następnych gemów i całego seta.

19-letnia Pliskova sklasyfikowana na 139 miejscu w rankingu WTA nieco postraszyła Polkę również w drugim secie. Radwańska zaczęła od szybkiego przełamania rywalki i mogła sobie pozwolić na dalszą grę już na niższych obrotach. Czeszka popisała się kilkoma asami serwisowymi, nie do obrony dla Polki i wybronieniem czterech piłek setowych. W dziesiątym gemie zabawa dla niej się jednak skończyła, a Polka awansowała do następnej rundy.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

6:4 Mocny serwis przesądził o zwycięstwie Polki. Pliskova odpowiedziała w aut i zakończyła tym samym swój udział w turnieju w Kuala Lumpur.

5:4 Radwańska miała już trzy piłki setowe do wykorzystania, ale skończyło się grą na przewagi i wygranym gemem 19-letniej Pliskovej. Był to najbardziej zacięty gem w tym meczu.

5:3 Gem dla Polki. Niezbyt imponujący, ale przełamać się nie dała. Tylko dwie piłki oddała Czeszce. Za chwilę może być już po meczu.

4:3 Trudno powiedzieć, czy to wina zmęczenia, czy mocnego słońca, ale Radwańska niechętnie rusza do piłek, często odprowadzając je tylko wzrokiem. Kolejny gem z asem serwisowym Pliskowej. To bodaj teraz najgroźniejsza broń Czeszki.

4:2 Polka zaczęła gema od asa serwisowego, pokazując rywalce ze tez potrafi. Chwile później Radwańska seta zakończyła również asem.

3:2 Czeszka znowu nie daje się przełamać i wygrywa do 15. Polka kończy gema posyłając piłkę w aut.

3:1 Trzeci wygrany gem Polki. Jest na dobrej drodze, by szybko przedostać się do ćwierćfinału.

2:1 Pliskova nie daje za wygraną. Jej mocne serwy sprawiają dużo kłopotów Agnieszce. Gem dla Czeszki.

2:0 Drugi gem Radwańska nie tylko wygrywa gładko, ale kończy go też asem serwisowym.

1:0 Radwańska idzie za ciosem i wygrywa kolejnego gema. Czeszka jest poirytowana. Pierwsze przełamanie w drugim secie.

II set

I set Po 13 minutach pierwszego seta Polka przegrywała już 1:4. Kilka minut później Radwańska nieco się zrehabilitowała, a następnie zaczęła nie tylko wygrywać gemy przy własnym serwisie, ale też przełamywać rywalkę. W rezultacie wygrała 5 gemów z rzędu. Pierwszy set 6:4 dla Radwańskiej.